Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Konaklama İşletmeciliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Konaklama İşletmeciliği (Yüksekokul) Taban Puanları, Konaklama İşletmeciliği (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Konaklama İşletmeciliği (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Konaklama İşletmeciliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Konaklama İşletmeciliği Bölümünün amacı; konaklama sektörünün ihtiyaç duyduğu, temel işletmecilik bilgileriyle donanmış; sektörün yapısına ve işleyişine vakıf ; yönetim bilgi-becerisine ve etik yapıya sahip; iki yabancı dil bilen; iletişim, yaratıcılık ve bilgi sentezleme yetenekleri gelişmiş; bilgi teknolojilerini kullanabilen; teorik ve pratik bilgiye sahip orta ve üst düzey yönetici adayları yetiştirmektir.
Bölüm örgün eğitim vermekte olup, eğitim süresi 4 yıldır ve eğitim dili Türkçe’dir. Bölüme, YGS-6 puan türü ile öğrenci alınmaktadır.
Konaklama işletmeciliği bölümünde birinci ve ikinci sınıfta genel işletme dersleri yanında temel turizm branş dersleri ağırlıklı olarak verilmektedir. Son 2 yılda Turizm branş dersleri ve uygulama ağırlıklı dersler okutulmaktadır. Öğrencilerin kendi ilgi alanlarına göre tercih edecekleri seçmeli mesleki derslerle belirli alanlarda uzmanlaşmaları sağlanmaktadır. Öğrenciler 1. yarıyıldan itibaren, ikinci yabancı dil olarak Almanca veya Fransızca dillerinden biri seçerek 6. yarıyıl süresince bu dilin eğitimini almaktadırlar.
Son yarıyılda, öğrencilerin eğitim-öğretim yoluyla kazanmış oldukları bilgi ve becerilerini turizm işletmelerinde uygulayarak geliştirmelerine imkan sağlayan Mesleki Uygulama dersi kapsamında zorunlu staj uygulanmaktadır.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİKonaklama İşletmeciliği(Yüksekokul)EA197.0030824449

Konaklama İşletmeciliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!