Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Taban Puanları, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, neredeyse tüm sistemlerin alt yapısını kapsayan bir mühendislik dalıdır. Günümüzde hızla ilerleyen teknoloji ve teknolojik alanlardaki üretimlerin, tüm altyapısını kapsayarak, yazılımından, sürecine kadar inceler. Yani bu bölüm, teknolojinin tabiri caizse göz bebeğidir. Ayrıca kontrol ve otomasyon mühendisliği, analitik zekâ ve yönetim sürecinin içine girmek isteyen her öğrenci içini kesinlikle biçilmiş bir kaftandır.

Bu bölümden, kontrol ve otomasyon mühendisi olarak mezun olan öğrenciler, tercih edebilecekleri ilk fırsat olan, akademisyenliğin yanında; robotik sistemler, akıllı sistemler, uçak sanayisi gibi alanlarda iş bulabilecekleri gibi, teknolojinin olduğu her alanda kendilerine geniş bir iş yelpazesi yaratabilmektedir. İlerleyen teknoloji sayesinde iş olanakları da aynı oranda artacaktır.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Teknik Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİKontrol ve Otomasyon Mühendisliği(İngilizce)SAY489.004010613
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİKontrol ve Otomasyon MühendisliğiSAY479.006014448
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİKontrol ve Otomasyon Mühendisliği(İngilizce)SAY440.005036346
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİKontrol ve Otomasyon MühendisliğiSAY431.007042262
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİKontrol ve Otomasyon Mühendisliği(KKTC Uyruklu)SAY387.00174573

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!