Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Kooperatifçilik 2 Yılık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Kooperatifçilik 2 Yılık Taban Puanları, Kooperatifçilik 2 Yılık Başarı Sıralamaları, Kooperatifçilik 2 Yılık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Kooperatifçilik 2 Yılık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sözel puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yılık bir ön lisans bölümü olan Kooperatifçilik, mesleklerin ihtiyaçlarının karşılanması üzerine bütün meslek gruplarının bir araya gelerek, tek bir çatı altında karşılıklı para ve iş gücü yardımlaşması yapması amacıyla kurulmuştur. Bölümde, sorunlara; ticari, hukuk ve mali yönden çözümler üretebilecek ve bu konuda bilgili kooperatifçiler yetiştirmek amaçlanır. Bu program kapsamında: Genel muhasebe, bilgisayara giriş, genel işletme, genel hukuk bilgisi, beden eğitimi, ticaret hukuku bilgisi ve İstatistik gibi derslerin verilmesi, bölüme ilgili olan ve bu ilgiyi ticari zekâ ile birleştirmek isteyen aday öğrenciler için, kaliteli bir bilgi topluluğu oluşturmaktadır. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile İşletme, İşletme Yönetimi ve Lojistik gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Kooperatifçilik bölümünü bitiren öğrenciler; Tarım, sanayi, ticaret, esnaf sanatkâr ve kredi kooperatifçiliği alanlarında iş bulabilme fırsatına sahiptir. Gelişen iş gücü sayesinde, bu alana duyulan personel ihtiyacı, günden güne artmaktadır.

Kooperatifçilik 2 Yılık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Adıyaman Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Manisa Celâl Bayar Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ Kooperatifçilik TYT 0.00 50 Dolmadı
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ Kooperatifçilik TYT 0.00 20 Dolmadı
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ Kooperatifçilik TYT 0.00 50 Dolmadı
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ Kooperatifçilik TYT 0.00 25 Dolmadı
TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ Kooperatifçilik TYT 0.00 25 Dolmadı
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Kooperatifçilik TYT 0.00 45 Dolmadı
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Kooperatifçilik (KKTC Uyruklu) TYT 0.00 1 Veri Yok

Kooperatifçilik 2 Yılık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!