Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Kore Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kore Dili ve Edebiyatı Taban Puanları, Kore Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralamaları, Kore Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Kore Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yeni bir dil öğrenmek, her insan için yadsınamaz bir derecede heyecan vericidir. Peki ya o öğreneceğiniz dili, içerisinde bulundurduğu tüm kültürel etkileşimlerle, edebiyatıyla, sanatıyla ve daha nice etnik bilgileriyle öğrenmek, daha da heyecan verici olmaz mıydı? İşte Kore Dili ve Edebiyatı, tam da böyle bir bölüm. Bu bölümü tercih edecek öğrencilerin, bölüm içerisinde görecek olduğu; dilbilimi, Edebiyat, Kore kültürleri gibi dersler, yeni bir dil öğrenmek isteyen ama bunu tam anlamıyla öğrenmek isteyen öğrenciler için, harika bir fırsat olacaktır.

Bu bölümden mezun olacak öğrenciler, ilk öncelikle yabancı bir dil bilmenin gerektirdiği; çevirmenlik, yazarlık, öğretmenlik ve medya alanlarında iş bulabilecekleri gibi, turizm alanında ve birçok özel iş alanlarında iş fırsatı yakalayabilir.

Kore Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Erciyes Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİKore Dili ve Edebiyatı(Korece)DİL420.00209979
ANKARA ÜNİVERSİTESİKore Dili ve EdebiyatıDİL387.004017872
ERCİYES ÜNİVERSİTESİKore Dili ve EdebiyatıDİL355.004027009
ERCİYES ÜNİVERSİTESİKore Dili ve Edebiyatı(İÖ)DİL333.004033767

Kore Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
sad
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!