Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Kozmetik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Kozmetik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Kozmetik Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Kozmetik Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Kozmetik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans bölümüdür, Kozmetik Teknolojisi. Kozmetik ürünleri, güzellik sektöründe kadınların hatta artık erkeklerin de vazgeçilemez bir kullanım alanıdır ve bu ihtiyaca yönelik bölüme olan ilgi artmaktadır. Kozmetik Teknolojisi bölümü, sadece kozmetik ürünleri, bakım ve tedavi yöntemlerini kullanmayı değil, kimyasalları karıştırarak yeni kozmetik ürünler geliştirmeyi ve üretmeyi öğretir. Bu program kapsamında: Organik kimya, matematik, kozmetik bilimine giriş, kozmetik hammaddeler, istatistik ve organik kimya gibi derslerin yanı sıra, uygulamalı laboratuvarlarda işlenen dersler de mevcuttur. Bu bölümden mezun olan öğrenciler, “Kozmetik Teknikeri” unvanını alır. Bu bölümden mezun olan aday öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile İşletme, Uluslararası İlişkiler ve Kamu Yönetimi gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Kozmetik Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; kozmetik sektöründe üretim yapan işletmelerde ve laboratuvarlarda iş bulabilir. Sektörde deneyim kazanan mezunlar, kendi işletmelerini açma şansına da her daim sahiptir.

Kozmetik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Kocaeli Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ Kozmetik Teknolojisi TYT 212.00 20 1394688
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Kozmetik Teknolojisi TYT 204.00 25 1495138

Kozmetik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!