Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Başarı Sıralamaları, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım bölümü, sanatsal ve kültürel alanlara ilgi duyan her öğrenci için bir okuldan ziyade kesinlikle zevk alarak okuyacağı ve bilgi seviyelerini en üst düzeye çıkarabilecekleri bir bölüm olacaktır. Bu bölümün en güzel fırsatlarından biri ise: Okuduğunuz ülke içerisindeki sanatsal ve kültürel tüm varlıkları ele alarak, onları koruma ve bakım onarımdan sorumlu olacak bölüm mezunlarının, gelecek nesiller için kesinlikle önemli bir değer görecek olmasıdır.

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım bölümünde konservatör olarak mezun olan öğrenciler; müze, sanat galerisi, özel kuruluşlar ve kamu kuruluşlarında restoratör olarak görev alacakları gibi, birçok arkeolojik kazıda da yer alarak kendilerine geniş bir iş fırsatı yaratabilir.

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Yıldız Teknik Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Pamukkale Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİKültür Varlıklarını Koruma ve OnarımEA279.0030327776
ANKARA ÜNİVERSİTESİKültür Varlıklarını Koruma ve OnarımEA239.0040626947
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİKültür Varlıklarını Koruma ve OnarımEA232.0040691796
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİKültür Varlıklarını Koruma ve OnarımEA0.0030Dolmadı

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!