Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği, gıda sektöründeki kümes hayvanlarının ve onlardan elde edilen gıdaların ihtiyacı oldukça fazla olmasından dolayı var olan bir bölümdür. Temiz gıda tüketmek isteyen ve bu temiz gıdaların nasıl üretildiği hakkında bilgi sahibi olmak isteyen her aday öğrenci için, kesinlikle değerlendirilmesi gerekilen bir bölümdür. Bu program kapsamında: Kanatlı hayvan anatomisi, mikrobiyoloji, hijyen, kanatlı hayvan yetiştiriciliği, kanatlı hayvan besleme, yem teknolojisi, yumurta tavukçuluğu, et teknolojisi, kesim teknikleri, laboratuvar teknikleri ve pazarlama gibi her alandan dersler okutulmaktadır. Bu bölümü bitiren öğrenciler “Tekniker” unvanını alarak veteriner hekim ve ziraat mühendisleriyle beraber çalışabilir. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Hayvansal Üretim ve Zootekni gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümünü bitiren öğrenciler; kanatlı hayvan yetiştiriciliği, kuluçkahaneler, kanatlı hayvanlar üzerine çalışan şirketlerde, yem fabrikaları ve soğuk depo alanlarında çalışabilir.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Kayseri Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ Kümes Hayvanları YetiştiriciliğiTYT0.0020Dolmadı
KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ Kümes Hayvanları YetiştiriciliğiTYT0.0030Dolmadı
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği (KKTC Uyruklu)TYT0.001Veri Yok

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!