Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği, gıda sektöründeki kümes hayvanlarının ve onlardan elde edilen gıdaların ihtiyacı oldukça fazla olmasından dolayı var olan bir bölümdür. Temiz gıda tüketmek isteyen ve bu temiz gıdaların nasıl üretildiği hakkında bilgi sahibi olmak isteyen her aday öğrenci için, kesinlikle değerlendirilmesi gerekilen bir bölümdür. Bu program kapsamında: Kanatlı hayvan anatomisi, mikrobiyoloji, hijyen, kanatlı hayvan yetiştiriciliği, kanatlı hayvan besleme, yem teknolojisi, yumurta tavukçuluğu, et teknolojisi, kesim teknikleri, laboratuvar teknikleri ve pazarlama gibi her alandan dersler okutulmaktadır. Bu bölümü bitiren öğrenciler “Tekniker” unvanını alarak veteriner hekim ve ziraat mühendisleriyle beraber çalışabilir. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Hayvansal Üretim ve Zootekni gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümünü bitiren öğrenciler; kanatlı hayvan yetiştiriciliği, kuluçkahaneler, kanatlı hayvanlar üzerine çalışan şirketlerde, yem fabrikaları ve soğuk depo alanlarında çalışabilir.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Kayseri Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği TYT 0.00 20 Dolmadı
KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği TYT 0.00 30 Dolmadı
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği (KKTC Uyruklu) TYT 0.00 1 Veri Yok

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!