Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Kürt Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kürt Dili ve Edebiyatı Taban Puanları, Kürt Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralamaları, Kürt Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler içi hazırladık.

Kürt Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bulunduğumuz ülke sınırları içerisinde ve dünya üzerindeki birçok noktada Kürtçe dilinin kullanımının artmasıyla beraber, Kürt dilini, kültürleriyle ve edebiyatıyla tanıtacak öğrenciler yetiştirmek, bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu bölümü tercih edecek olan aday öğrenciler, öğrenmeye açık ise, yeni bir dil yeni bir kültür ve edebiyat derinliklerine inmek, güzel bir fırsat olacaktır. Farklı diller ve kültürler öğrenmek isteyen her öğrenci için; Kürt Dili ve Edebiyatı bölümü, kesinlikle değerlendirilmesi gerekilen bir meslektir.

Kürt Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan öğrenciler, pedagojik formasyon alarak; Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev alabilir, mesleğine akademik olarak devam edebilir ve medya kuruluşları da dahil çevirmenlik olarak iş bulma fırsatı yakalarlar.

Kürt Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Mardin Artuklu Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Bingöl Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİKürt Dili ve EdebiyatıSÖZ333.0025127229
MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİKürt Dili ve EdebiyatıSÖZ245.0035647509
BİNGÖL ÜNİVERSİTESİKürt Dili ve EdebiyatıSÖZ244.0030652071

Kürt Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!