Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Kinoalı Omlet Nasıl Yapılır

Ispanaklı İspanyol Omlet Nasıl Yapılır

Ana Sayfa / Tarifler / Yemek Tarifleri / Kuşkonmazlı Yumurta Nasıl Yapılır
Tatlı ve Çorba Tarfileri

Kuşkonmazlı Yumurta Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar


Kuşkonmazlı Yumurta Nasıl Yapılır

Bu şifalı bitkinin kökü, gövdesi, hatta tomurcuğu dahi kullanılıyor. Evet, boyuna poşuna göre biraz pahalı. Özellikle bahar aylarında daha sık gördüğümüz kuşkonmazı fırsat buldukça kullanalım. Çünkü lif açısından oldukça zengin ve vücudun ödem atmasına
da yardımcı oluyor.

Kuşkonmazlı Yumurta İçin Malzemeler

  • 1 demet KUŞKONMAZ
  • 1 adet YUMURTA
  • 1 Lt SU TUZ
  • PARMESAN PEYNİRİ

Kuşkonmazlı Yumurta Tarifi

Kuşkonmazların alt kısmından 2 cm yukarısını bıçakla kesiyoruz. Kenarları kalınsa sebze soyucuyla sert kısımlarını alabilirsiniz. Yayvan bir tavaya 2 parmak su koyup tuz ekleyin. Kaynayan suya kuşkonmazları atıp 4-5 dakika pişirin. Kuşkonmazlar çok haşlanırsa yumuşar ve diriliğini kaybeder. Ayrı bir kapta buzlu su hazırlayın. Kuşkonmazların renginin bozulmaması için haşladığınız kuşkonmazları hemen buzlu suya atın. Yumurtayı kesinlikle direkt kaynayan suyun içine kırmayın. Önce küçük bir kâsenin içine dikkatlice kırın. Ayrı bir tencerede tekrar su kaynatın. Kaynamaya başladığında ocağın altını kapatın. Kaynamaya devam ederse oluşan baloncuklar beyazları dağıtır. Burada hızlı hareket etmek gerekiyor. Bir elinize kâseyi, diğerine tahta kaşığı alın. Tahta kaşıkla suda saat yönünde daireler çizerken yumurtayı suya yaklaştırarak tam girdabın ortasına dikkatlice bırakın. Hemen etrafında beyazlıkları görüp pişmeye başladığını fark edeceksiniz. 4-5 dakika içinde delikli bir kepçeyle tencereden aLın, önce kâğıt havlu üzerinde biraz bekleterek fazla suyundan arınmasını sağlayın sonra kullanacağınız kuşkonmazların üzerine yerleştirin. Parmesan dilimleriyle süsleyin.

NOT: Yumurtanızı yapışmaması için yağladığınız kepçenin içine kırarak kaynayan suyun içinde 5 dakika tutarsanız da sonuç yine istediğiniz gibi olur.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir