Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı (M.T.O.K.) Taban Puanları, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı (M.T.O.K.) Başarı Sıralamaları, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı (M.T.O.K.) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tasarlarken üretimini de bilen, üretirken pazarlamasını da planlayabilen yöneticilik vasıfları olan elemanlar yetiştirirken, Değerli ve yarı değerli süstaşlarını tanımlayabilen, günümüz tasarım ve moda anlayışlarına göre yapılan çalışmaların dünyaya yayılmasını sağlayabilen, uluslararası ilişkilerde dünyadaki benzer tüm okullarla işbirliği içinde olarak ögrenci, öğretim elemanı ve tasarımcı yetiştirmektedir.

Takı üretim teknikleri, süstaşı inceleme yöntemleri, değerli madenlerle ilgili kimya ve metalürji derslerinin de yer aldığı bölümde, programla ile ilgili olarak tüm güncel mesleki seçmeli dersler de verilmektedir.

ALES’ den başvurduğu programın puan türünde yüksek lisans ve doktora için en az 55,  lisans diplomasıyla lisansüstü ve sanatta yeterlik için başvuranların en az 70 ALES standart puanı almış olduklarını gösteren belgeyi ibraz eden öğrencilerimiz üst derece programlarına geçiş yapabilirler.

Uygulamalı derslerimiz takı üretim atölyesinde yapılmaktadır. Bölüm öğrencilerine değişim programı kapsamında yurt dışı eğitim olanakları sağlanmaktadır. Kuyumculuk sektörü iş birliği çerçevesinde iş olanakları elde edilerek eğitim süreleri boyunca staj imkanları oluşturulmakta, sektör-üniversite iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!