Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı (Yüksekokul) Taban Puanları, Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Ülkemizde, geleneksel metallerden yapılmış ziynet eşyasına gerek takı, gerekse tasarruf amacıyla büyük ilgi duyulması sonucu çok hareketli bir iç piyasa bulunmakta, özellikle bazı illerimizde bu alanda çok sayıda insan çalışmaktadır. Meslek elemanı bir başka kişinin yanında çalışabileceği gibi kendi adına işyeri de açabilir. Bu meslek, geçmişte daha basit el aletleri ile yapılırken, kullanılan aletlerde gelişmeler söz konusu olmuştur.

Kuyumculuk mesleğinde çalışanlar, sanat kültürünü gelecek kuşaklara sanat mirası olarak bırakacaklarından temel işlemleri ve değişiklikleri yakından takip etmek ve ustalıklarını sergilemek zorundadırlar. El kuyumculuğu atölyelerde yürütülmektedir. Altın kaplama işi seri üretim için yapılmaktadır.

Gelecekte teknolojik bilgilerle donanmış, ustalıklarını işledikleri parçalara yansıtan iyi yetişmiş uzman elemanlara ihtiyaç olacaktır. Meslek elemanlarının bir bölümü imalat alanında çalışırken, bir bölümünün satış konusunda çalıştığı görülmektedir. Az da olsa iki işi bir arada yürütenler de vardır.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
MARMARA ÜNİVERSİTESİKuyumculuk ve Mücevherat TasarımıEA254.0040491297

Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!