Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Lastik ve Plastik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Lastik ve Plastik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Lastik ve Plastik Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Lastik ve Plastik Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Lastik ve Plastik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans bölümüdür, Lastik ve Plastik Teknolojisi.  Hemen hemen hayatımızın her alanında kullanılan lastik ve plastik hammaddeli ürünler, bu konuda uzman kişilere ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaca yönelik, “Lastik-Plastik Tekniker” unvanlı uzman kişiler yetiştirmeyi amaçlayan bölüm, geniş yelpazeli ürün kullanımı alanında çalışmak isteyen her öğrenci için, tercih edilebilir bir bölümdür. Bu program kapsamında: Matematik, fizik, kimya, teknik resim, ekonomi ve iş hukuku gibi dersler okutulmaktadır. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile İmalat Mühendisliği, Kimya ve Kimya Mühendisliği gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; lastik, plastik fabrikalarında, atölyelerde ve otomotiv sektöründe çalışabilme fırsatına sahiptir.

Lastik ve Plastik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Yalova Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA Lastik ve Plastik TeknolojisiTYT223.00451266819
YALOVA ÜNİVERSİTESİ Lastik ve Plastik TeknolojisiTYT203.00201653660

Lastik ve Plastik Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!