Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Tarifler / Yemek Tarifleri / Limonata Tarifi
Tatlı ve Çorba Tarfileri

Limonata Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar


Limonata Tarifi

8-10 kişilik | Hazırlama süresi: 1 gece dinlendirme + 20 dakika

Limonata İçin Malzemeler

  • 5 limon (ilaçlanmamış, mumlanmamış)
  • 1 su bardağı şeker
  • 6 su bardağı su

Limonata Nasıl Yapılır?

Limonları ovalayarak iyice yıkayın. Kabuklarını rendeleyin, pamuklu küçük bir beze koyun. Pamuklu uzun bir iple bağlayın. Soyulmuş limonları ince ince doğrayın. Cam bir kâsenin içine alın, üzerine şekeri ilave edin. Avucunuzla bastıra bastıra limonu şekerle ovun. Limon kabukları iyice ezilmiş olmalı. Üzerine 3 su bardağı su ekleyin. Limon kabuğu bohçasını, ipini dışarı sarkıtarak limonatanın içine salın. Buzdolabına kaldırın.

Bir gece veya en az 2 saat buzdolabında bekletin. Arada bir tadına bakın. Limon kabuğu tadını fazla acılaştırmadan bohçayı çıkarıp atın. Limonatayı tel süzgeçten geçirin. Üzerine suyunu ekleyip karıştırın. Tekrar soğutun. Servis yapmadan önce iyice çalkalayın. Tadına bakarak arzu ettiğiniz kadar su, şeker veya buz katabilirsiniz. Limonataya o güzel rengini veren, limon kabuğu rendesidir. Limonatanın tadını acılaştırabileceği için istendiği zaman çıkartılacak şekilde bohçalanır.

Naneli Limonata: Naneli limonata hazırlamak isterseniz limonu şekerle ovarken bolca taze nane yaprağı da ilave edin. Buzdolabında nane yaprağıyla beklesin. Hem güzel bir renk alır, hem de kokusu değişir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir