Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Erişte Tutmaç Tarifi

Çorbalık Kesme Hamur Tarifi

Ana Sayfa / Tarifler / Yemek Tarifleri / Makarna Kayseri Usulü Tarifi
Tatlı ve Çorba Tarfileri

Makarna Kayseri Usulü Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar


Makarna Kayseri Usulü Tarifi

Makarna Kayseri Usulü İçin Malzemeler

Yaklaşık 6 su bardağı un 4 yumurta 1 su bardağı su Tuz

Makarna Kayseri Usulü Nasıl Yapılır?

3 bardak unu yoğurma kabına eleyin, ortasını havuz biçiminde açın. Yumurta, su ve tuz katıp parmak uçlarınızla yoğurmaya başlayın. Gerekirse un ilave ederek, sert kıvamlı bir hamur elde edene kadar, uzun uzun yoğurun. Bezelere bölün. Üzerini temiz bir bezle örterek 15-20 dakika dinlendirin. Dinlenmiş olan hamuru, üzerine un serperek oklava yardımıyla bıçak sırtı inceliğinde açın. Açtığınız yufkanın üzerini bolca unlayıp tekrar oklavaya sarın.

Oklavayı çekip çıkarın. Rulo haline gelmiş olan hamuru 1 santim eninde parçalara bölün. Katlı haldeki bu parçaları açtığınızda uzun şeritler elde etmiş olacaksınız. Bu şeritlerin aralarını unlayıp dörder beşer tanesini üst üste koyarak 1 santim eninde karelere bölün. Kestiğiniz makarnaları geniş bir bez üzerine serin. Havalandırarak ve sık sık altüst ederek iki üç gün kurutun. Daha sonra bez torbaların içinde havadar ve kuru bir yerde muhafaza edin.

Hava nemli veya soğuk olursa makarna kolay kolay kurumaz. Bu durumda çok düşük sıcaklıkta ısıtılmış fırında hafifçe fırınlayabilirsiniz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir