Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Makine Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Makine Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları, Makine Mühendisliği (M.T.O.K.) Başarı Sıralamaları, Makine Mühendisliği (M.T.O.K.) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Makine Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

5 saniye içinde hammaddeden son hale gelene kadar geçirdiği süreçte hiçbir şekilde makine kullanılmamış veya makine yardımı alınmamış bir ürün söyleyebilir misin? Bulduysan, tekrar düşün. Bulamadıysan, üzülme bu çok normal. Endüstri Devrimi’nden 3 yüzyıl sonra bugün, hayatımızın her alanına mekanik süreçler ve makineler yerleşmiş durumda. Bu yüzden makine mühendisliği, mühendislik bölümleri içinde belki de en eskisi ve en geniş alana sahip olanı. Bir makine mühendisi temel olarak, malzeme bilimini ve fiziksel prensipleri kullanarak, mekanik sistemler tasarlar; bu sistemlerin analizini, kuruluşunu, imalatını ve bakımını gerçekleştirir. Makine parçalarının dayanımını modeller ve olası problemlere karşı çözümler sunar. Eğer küçüklüğünden beri aletlerin, makinelerin nasıl çalıştığını merak ettiysen, eline aldığın makinelerin içini açıp kurcalamak hala en sevdiğin oyunsa, fen ve matematik derslerini de seviyorsan makine mühendisliği tam sana göre!

Makine Mühendisleri, endüstrinin hemen her alanında çalışabilir. Çok geniş bir çalışma alanı yelpazesi vardır. İmalat sanayi, inşaat sektörü, enerji sektörü, kimya, gıda, tekstil ve ilaç sektörleri, satış pazarlama, mühendislik ofisleri, servis hizmetleri gibi çeşitli alanlar, makine mühendisliğinin çalışma alanlarından yalnızca birkaçı.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
MARMARA ÜNİVERSİTESİ Makine Mühendisliği(M.T.O.K.) SAY 310.00 13 167608
SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ Makine Mühendisliği(M.T.O.K.) SAY 274.00 14 253647
SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ Makine Mühendisliği(M.T.O.K.)(İÖ) SAY 262.00 14 292100
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ Makine Mühendisliği(M.T.O.K.) SAY 0.00 8 Dolmadı
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ Makine Mühendisliği(M.T.O.K.) SAY 0.00 14 Dolmadı
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ Makine Mühendisliği(M.T.O.K.)(İÖ) SAY 0.00 14 Dolmadı

Makine Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!