Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Makine ve İmalat Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Makine ve İmalat Mühendisliği Taban Puanları, Makine ve İmalat Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Makine ve İmalat Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Makine ve İmalat Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bir makine mühendisi temel olarak, malzeme bilimini ve fiziksel prensipleri kullanarak, mekanik sistemler tasarlar; bu sistemlerin analizini, kuruluşunu, imalatını ve bakımını gerçekleştirir. Makine parçalarının dayanımını modeller ve olası problemlere karşı çözümler sunar. İmalat Mühendisleri ise makine parçalarının tasarımını yaparak, ürünün ortaya çıkmasına işlevine uygun kullanımına kadar tüm süreçleri tasarlar ve yönetir. Bölüm teori ve uygulamada başarılı olan mühendisler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bölüm kapsamında Matematik, İstatistik gibi teorik derslerin yanında takım tezgâhları, döküm teknolojisi, kaynak teknolojisi, imalatta otomasyon gibi mesleğe yönelik dersler alınır.

Bölüm mezunları Makine ve İmalat Mühendisi inşaat sektörü, enerji sektörü, kimya, gıda, tekstil ve ilaç sektörleri, satış pazarlama, mühendislik ofisleri, servis hizmetleri gibi çeşitli alanlarda iş bulabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
DÜZCE ÜNİVERSİTESİMakine ve İmalat MühendisliğiSAY0.0030Dolmadı
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİMakine ve İmalat MühendisliğiSAY0.0025Dolmadı

Makine ve İmalat Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!