Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Maliye (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Maliye (Açıköğretim) Taban Puanları, Maliye (Açıköğretim) Başarı Sıralamaları, Maliye (Açıköğretim) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Maliye (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Maliye bölümü olarak temel misyonumuz; sosyal, kültürel, evrensel ve teknolojik değişimle hızla ilerleyen global dünyada öğrencilerimizi ihtiyaç duyacağı mali bilgi ve yeteneklerle donatmak, çağdaş, bilimsel bilgiyi faydalı biçimde kullanacak bireyler yetiştirmek ve bilimsel aktiviteleri geliştirmektir.
Maliye Bölümü’nde, öğretimin ilk yıllarında hukuk, matematik, istatistik, ekonometri, sosyoloji, işletme, muhasebe ve iktisat ile ilgili temel nitelikteki dersler son yıllarda ise vergiler, kamu harcamaları, devlet borçları, bütçe, mahalli idareler maliyesi ve maliye politikaları ile çeşitli mali sistemler okutulmaktadır.
Maliye Bölümü’nde verilen eğitim vergi müfettişliği, muhasebat kontrolörlüğü, Sayıştay denetçiliği, idari hakimlik, muhasebat kontrolörlüğü, bütçe uzmanlığı, sermaye piyasası uzmanlığı, mali müşavirlik, banka müfettişliği gibi mesleklere ve piyasa işletmelerindeki pek çok pozisyona aday olmak isteyen mezunlarımıza, ideal bir birikim ve donanım sağlamaktadır.
Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİMaliye(Açıköğretim)EA0.00500Dolmadı

Maliye (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
angry
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!