Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Taban Puanları, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üretkenlik ve tasarlamaya karşı özel bir ilginiz varsa eğer, tam da size göre bir bölüm olan Malzeme Bilimi ve Mühendisliği; organik-inorganik temelli, doğal veya sentetik hammaddelerden elde edilen malzemeleri tasarlayıp, geliştirip, üretip insanlığın yararına sunacak kişiler yetiştirmeyi hedeflemiştir. Kendinizi bu hedef doğrultusunda yetiştirmek isteyen her öğrenci için kesinlikle altın değerinde bir bölümdür.

Maliye Bilimi ve Mühendisliği bölümünü bitiren öğrenciler; plastik şekillendirme, ısıl işlem, cam, beton, seramik, çimento, kompozit malzeme, nanomalzeme, biyomalzeme gibi çeşitli sektörlerde çalışmak üzere, birçok iş fırsatına sahiptir. Her mühendislik dalında olduğu gibi, kendinizi, bölümün tek bir alanında uzmanlaştırmak ise, iş bulma konusunda size epey bir katkı sağlayacaktır.

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Uşak Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜMalzeme Bilimi ve Mühendisliği(İngilizce)SAY327.0050140125
GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİMalzeme Bilimi ve MühendisliğiSAY315.0070160032
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİMalzeme Bilimi ve Mühendisliği(İngilizce)SAY300.0070187022
İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİMalzeme Bilimi ve Mühendisliği(İngilizce)SAY261.0070297317
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİMalzeme Bilimi ve MühendisliğiSAY0.0030Dolmadı

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!