Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Mantarcılık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Mantarcılık 2 Yıllık Taban Puanları, Mantarcılık 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Mantarcılık 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Mantarcılık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünde öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans programı olan Mantarcılık; hayvancılık ve bitkisel ürünler yetiştirmenin, her geçen gün daha çok ihtiyaç duyulan bir alan olmasıyla, bu alanda çalışmak isteyen insan sayısında artış oldu ve bu nedenle aday öğrenciler için tercih edilebilir bölümlerden biri oldu. Bu bölümde; mantar yetiştirmeyi, geliştirmeyi ve üretmesine ilişkin yetkin kişiler yetiştirmek amaçlanır. Bu bölümden mezun olan öğrenciler, “Mantar Teknikeri” unvanını alır. Program kapsamında: Mantar yetiştiriciliği, mantar işletmelerinin yapısı ve ekonomisi, mantar hastalık ve zararlıları ile ilgili dersler verilmektedir. Bu programı tamamlayan öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile 4 yıllık Ziraat Mühendisi ya da Gıda Mühendisi lisans bölümlerine geçebilir.

Mantarcılık bölümünü bitiren öğrenciler; mantar üreticiliği ve yetiştiriciliği yapan sektörlerde iş bulabilecekleri gibi, kendi işlerini de kurabilme şansına her daim sahiptir.

Mantarcılık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Ege Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Akdeniz Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
EGE ÜNİVERSİTESİ MantarcılıkTYT190.00201701346
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ MantarcılıkTYT189.00201714016
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ MantarcılıkTYT0.0020Dolmadı
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Mantarcılık (KKTC Uyruklu)TYT0.001Veri Yok

Mantarcılık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!