Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Matematik-Bilgisayar Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Matematik-Bilgisayar Taban Puanları, Matematik-Bilgisayar Başarı Sıralamaları, Matematik-Bilgisayar Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Matematik-Bilgisayar Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bilgisayar Mühendisliğinin bilgisini almadan, bilgisayar üzerinde matematikle ilişkin yapılan her şeyi kapsayan bir eğitim programıdır. Daha çok matematik ağırlıklı bir bölümdür. İmkân çeşitliliği olarak, bayağı kapsamlı bir bölüm olan, Matematik ve Bilgisayar bölümü, öğrencilerine sunduğu tekniklerle, donanımlı bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca bulunduğumuz teknoloji çağının temelinde, matematiğin olduğu gerçeğiyle iş bulma açısından bu mesleği tercih etmek, oldukça güzel bir fırsattır.

Matematik ve Bilgisayar bölümünü bitiren öğrenciler; proje geliştirme, web tasarım, sistem analisti, finans ve yazılımcı gibi iş kollarında çalışabilirler. Daha çok özel sektöre yönelik bir meslek grubu olmasına karşı, tek bir alanda uzmanlaşmak, iş bulma getirisini daha da arttıracaktır.

Matematik-Bilgisayar Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Kültür Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİMatematik-Bilgisayar(Burslu)SAY334.005130057
ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİMatematik-BilgisayarSAY275.0070249854
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİMatematik-Bilgisayar(%75 İndirimli)SAY260.0020300902
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİMatematik-BilgisayarSAY255.0050321596
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİMatematik-Bilgisayar(%50 İndirimli)SAY244.0015367182
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİMatematik-Bilgisayar(Ücretli)SAY0.0010Dolmadı

Matematik-Bilgisayar Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!