Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Matematik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Matematik Mühendisliği Taban Puanları, Matematik Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Matematik Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Matematik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

‘’Ben, tam bir analiz ve çözüm insanıyım’’ diyorsanız eğer, tam da size göre bir meslektir, Matematik Mühendisliği.  Matematiksel analiz yapmak, problemlerin çözümleri için farklı yöntemler geliştirmek, endüstri ve bilgisayar gibi alanlarda çalışmalar göstermek, finans ve yazılım alanlarında çalışmalar yapmak gibi işlerle uğraşan Matematik Mühendisliği bölümü, aday öğrencilerini, teorik ve teknik alanda uzmanlaşmayı her daim amaçlamaktadır.

Matematik Mühendisliği bölümünü bitiren öğrenciler; bankacılık ve endüstri gibi sektörlerde meydana gelebilecek problemleri analiz ederek ve çözümler üreterek bu yerlerde iş imkânları bulabilir. Ayrıca finans ve yazılım alanlarında çalışmalar yapan yerlerde çalışabilir ve formasyon aldığı takdirde, kamu ve özel kuruluşlarda da öğretmenlik yapabilir.

Matematik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİMatematik MühendisliğiSAY457.006025797
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİMatematik Mühendisliği(İngilizce)SAY433.007040420
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİMatematik MühendisliğiSAY421.0010048604
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİMatematik Mühendisliği(KKTC Uyruklu)SAY382.00179417

Matematik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!