Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Matematik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Matematik Mühendisliği Taban Puanları, Matematik Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Matematik Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Matematik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

‘’Ben, tam bir analiz ve çözüm insanıyım’’ diyorsanız eğer, tam da size göre bir meslektir, Matematik Mühendisliği.  Matematiksel analiz yapmak, problemlerin çözümleri için farklı yöntemler geliştirmek, endüstri ve bilgisayar gibi alanlarda çalışmalar göstermek, finans ve yazılım alanlarında çalışmalar yapmak gibi işlerle uğraşan Matematik Mühendisliği bölümü, aday öğrencilerini, teorik ve teknik alanda uzmanlaşmayı her daim amaçlamaktadır.

Matematik Mühendisliği bölümünü bitiren öğrenciler; bankacılık ve endüstri gibi sektörlerde meydana gelebilecek problemleri analiz ederek ve çözümler üreterek bu yerlerde iş imkânları bulabilir. Ayrıca finans ve yazılım alanlarında çalışmalar yapan yerlerde çalışabilir ve formasyon aldığı takdirde, kamu ve özel kuruluşlarda da öğretmenlik yapabilir.

Matematik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Matematik Mühendisliği SAY 457.00 60 25797
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Matematik Mühendisliği(İngilizce) SAY 433.00 70 40420
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Matematik Mühendisliği SAY 421.00 100 48604
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Matematik Mühendisliği(KKTC Uyruklu) SAY 382.00 1 79417

Matematik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!