Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Medya ve İletişim (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Medya ve İletişim (Yüksekokul) Taban Puanları, Medya ve İletişim (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Medya ve İletişim (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Medya ve İletişim (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İletişim, sözlük anlamı olarak farklı biçimlerde tanımlanmaktadır. Bu tanımlamalardan bazıları şunlardır: Kişiler arasında, duygu, düşünce, bilgi, haber alışverişi, duygu, düşünce, bilgi ve haberlerin, akla gelebilecek her türlü biçim ve yolla kişiden kişiye karşılıklı olarak aktarılması, kişilerin birbirlerini anlaması, telefon, telgraf, radyo, televizyon vb. gibi aygıtlardan, yazı, simge ve benzeri araçlardan yararlanarak yürütülen bilgi alışverişi. İletişim,  günümüzde iletişim teknojilerinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle  farklı mecralar aracılığı ile sağlanmaktadır.İletişimin sağlandığı bazı mecralar, radyo, televizyon, sinema, telefon, internet ve sosyal medyadır.
İletişimin ne olduğu, nasıl ortaya çıktığı, iletişimin tarihsel süreç içerisindeki değişimleri, iletişim modelleri, iletişim biliminin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Kısaca İnsan iletişimlerini inceleyen bilim dalı  iletişim bilimleri olarak isimlendirilmektedir. Medya ve İletişim bölümünde Medya ve İletişim sektörünün gereksinim duydugu istihdam ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak; temel teorik bilgilerin  yanısıra  uygulamalı eğitim verilmektedir. Medya ve İletişim alanında tek bir alana yönelmek  yerine medya ve iletişim alanıyla ilgili çok yönlü bilgilerin verildiği ve öğrencilerin kendi istek ve ilgileri doğrultusunda seçimlik derslerle kendilerini Medya ve İletişim alanında geliştirebileceği bir programdır.
Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİMedya ve İletişim(Yüksekokul)(Burslu)SÖZ338.006111448
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİMedya ve İletişim(Yüksekokul)(%75 İndirimli)SÖZ224.0054818650

Medya ve İletişim (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!