Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

İlk yangın tüpü ne zaman icat edilmiştir

Büyük ünlü uyumuna uyan 10 kelime

Ana Sayfa / Sorularınız / Mehmet Akif Ersoy’a mektup örneği
mehmet-akif-ersoy-mektup

Mehmet Akif Ersoy’a mektup örneği

Sponsorlu Bağlantılar


Mehmet Akif Ersoy’a mektup örneği

Ey bu vatanın aslanları için, bu bayrağın şerefle dalgalanması için kanını döken kahramanlarMehmet Akif Ersoy’a mektup için o sonsuz duygular taşıyan şiiri yazan büyük şair,

Sen sadece o kahramanları bizlere anlatan yüce bir ozan değil aynı zamanda adı marş ile beraber sonsuza kazınmış bu ülkenin unutamayacağı büyük bir isimsin. Senin tırnaklarınla duvarlara kaleminle yüreklere kazıdığın her bir dize bugün her yerde her ağızda yeniden can bulmakta. Sana olan minnetimiz anlatmakla bitmez. Söylemekle tükenmez. Sen bizlere o mukaddes şehitleri, sen bizlere sönmeyecek bu ocağı miras bıraktın. Senin eserin olan şiir sadece bir yazı değil aynı zaman da bizlere her zaman doğruyu, vatan aşkını hatırlatan bir sestir aynı zamanda.

Senin aziz hatıranı her zaman kalbimizde canlı tutacağımızdan şüphen olmasın. Sen şimdi bir yerlerden bizleri izlemeye devam etsen de biliriz ki göklerde al bayrağımızla süzülen kanatları açık bir kartalsın. Gözün arkada kalmasın…

Saygılarımızla…

Sitemize gelen yoğun mesajlar nedeniyle “Mehmet Akif Ersoy’a mektup örneği“ni siz değerli okuyucularımız için kaleme aldık. Umarız ki yararlı olabilmişizdir. 

Not: “Atasözler”i bir ulusun geçmiş hazineleridir. Bunlar toplumun en eski zamanlarından günümüze ulaşmış tecrübe ışıklarıdır. Bizler evvel cevap ailesi olarak her konuda yazılmış “atasözleri”mizin geçmişini, anlamlarını ve günümüzde kullanıldığı alanları sizler için paylaşmaya devam edeceğiz. Çünkü geçmişini dilini, tarihini bilmek isteyen her genç “atasözleri”ne bakmalıdır. Geçmiş zamanlarda darb-ı mesel ya da sav olarak günümüzde ise atalar sözü ya da “atasözü” olarak bilinen bu hazinemiz ile ilgili bizlerle her türlü konuda paylaşımlarda bulunabilirisiniz. Unutulumamalıdır ki bir toplum ancak geçmişten getirdiği kültürel hazinelerine sıkı sıkıya bağlı kalırsa ayakta kalabilir. Bu hazinelerin başında da “atasözleri”mizin olduğu gerçeğiyle umarım bu çalışmamız sizlere yol gösterecektir.

0
like
1
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. çooook güzelllll

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir