Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası 2 Yıllık Taban Puanları, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans programı olan Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası bölümünde; senet gibi kıymetli evraklar konusunda uzman, sermaye piyasalarındaki kaynakları etkin olarak kullanarak yatırıma çevirebilen yetkinlikte bireyler yetiştirmek amaçlanır. Sektörün ihtiyaç duyduğu bu alanda çalışmak isteyen öğrencilerin, kolaylıkla tercih edebileceği bir bölüm olan Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası; genel muhasebe, iktisat, temel hukuk gibi temel derslerin yanında, müşteri ilişkileri yönetimi, girişimcilik ve zaman yönetimi gibi dersler de vermektedir. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Aktüerya, Ekonometri ve Ekonomi gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası bölümünü bitiren öğrenciler; ulusal ve uluslararası bankalarda çalışabilecekleri gibi, finans ve ekonomi alanlarında iş yapan kurumlarda da iş bulabilme fırsatına sahiptir.

Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Gaziantep Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ Menkul Kıymetler ve Sermaye PiyasasıTYT206.00351509902
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ Menkul Kıymetler ve Sermaye PiyasasıTYT0.0045Dolmadı
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Menkul Kıymetler ve Sermaye PiyasasıTYT0.0040Dolmadı
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ Menkul Kıymetler ve Sermaye PiyasasıTYT0.0040Dolmadı

Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!