Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Metalurji 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Metalurji 2 Yıllık Taban Puanları, Metalurji 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Metalurji 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Metalurji 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Metalurji bölümü; metal ve metal hammaddeli ürünlerin, uygun nitelikte üretilmesi, şekillendirilmesi ve korunması gibi işlerde yetkin bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Sektörün ihtiyaç duyduğu bu iş gücünde, metalin kullanım alanını düşündüğümüzde oldukça fazladır bu yüzden bu bölümü tercihlerinin arasına eklemek isteyen aday öğrenci sayısı artmaktadır. Bu program kapsamında: Fizik, kimya, matematik gibi temel dersler dışında, ışıl işlemler, demir-çelik ve metal üretimi gibi farklı alanlarda dersler verilmektedir. Programdan mezun olan öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Cevher Hazırlama Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Malzeme Mühendisliği gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Metalurji bölümünü bitiren öğrenciler; kamu ve özel sektörde bulunan demir-çelik fabrikaları, petrokimya, endüstri alanları, dökümhaneler gibi birçok alanda iş bulabilir ve iş kolunun tek bir alanında uzmanlaşarak iş bulma imkanını daha da yükseltebilir.

Metalurji 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Kocaeli Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ MetalurjiTYT223.00251205641
EGE ÜNİVERSİTESİ MetalurjiTYT223.00501251261
SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ MetalurjiTYT219.00401286264
İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MetalurjiTYT203.00401592684
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ MetalurjiTYT0.0030Dolmadı
ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ MetalurjiTYT0.0030Dolmadı

Metalurji 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!