Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi bölümü, meyve ve sebzelerin üretilmesinden tüketilmesine kadar ki işlemlerde yetkin bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Toprak ve üretime meraklı bireyler, gelişen teknoloji sayesinde öğrendikleriyle ilgi alanlarını meslek haline getirmek için bu bölümü tercihlerinin arasına ekleyebilir. Bu bölüm kapsamında: Matematik, kimya, mikrobiyoloji ve bilgisayar gibi temel derslerin yanı sıra uygulamalı dersler de verilmektedir. Bu programı tamamlayan öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Bahçe Bitkileri, Gıda Teknolojisi ve Gıda Mühendisliği gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Meyve ve Sebze İşletme Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; analiz laboratuvarları, oteller ve ürün işleme fabrikaları gibi gıda sektörlerinde iş bulabilecekleri gibi, kendi işletmelerini de açabilme şansına sahiptir.

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Ege Üniversitesi, Akdeniz Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
EGE ÜNİVERSİTESİ Meyve ve Sebze İşleme TeknolojisiTYT211.00651443274
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Meyve ve Sebze İşleme TeknolojisiTYT0.0025Dolmadı

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!