Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Moda Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Moda Tasarımı Taban Puanları, Moda Tasarımı Başarı Sıralamaları, Moda Tasarımı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Moda Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bazı üniversitelerin yetenek sınavıyla kabul ettiği, bazı üniversitelerin ise puanla aldığı bir bölümdür, Moda Tasarımı. Kendi içerisinde dallara ayrılan bu bölümün temelinde; tekstil, hazır giyim ve moda sektörü gibi dallar olmasıyla birlikte, tasarımlar yapmayı, malzemeyi işlemeyi ve üretim tekniklerini öğreten çok yönlü bir meslek olması, bölümü tercih edecek olan öğrencilere, güzel fırsatlar sunmaktadır. Tasarım odaklı hayaller kuran ve bu alanda yeteneği olduğunu düşünen her öğrenci, mesleği okurken zevk almanın yanı sıra; bilgilerini, teknik öğretilerle güçlendirerek, harika bir fırsat yakalamış olacaktır.

Moda Tasarımı bölümünü bitiren öğrenciler; serbest şekilde moda tasarımcısı olabilecekleri gibi, özel yerlerde styling ve stilist olarak çalışabilir. Tekstil firmalarının üretim aşaması, tasarlama veya marka temsilcisi olarak da çalışabilirler. Bunlara ek olarak ise: Meslek edindirme veya özel kurslarda öğretici olarak da görev alabilecekleri geniş bir fırsata sahipler.

Moda Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Başkent Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİModa Tasarımı(Fakülte)EA264.0028418671
SELÇUK ÜNİVERSİTESİModa Tasarımı(Fakülte)EA241.0040603771
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİModa Tasarımı(Fakülte)(KKTC Uyruklu)EA0.002Dolmadı
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİModa Tasarımı(Fakülte)(%50 İndirimli)EA0.003Dolmadı
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİModa Tasarımı(Fakülte)(%25 İndirimli)EA0.005Dolmadı
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİModa Tasarımı(Fakülte)(Ücretli)EA0.007Dolmadı

Moda Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!