Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Muhasebe (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Muhasebe (Yüksekokul) Taban Puanları, Muhasebe (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Muhasebe (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Muhasebe (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Ekonominin en temel noktalarından bir tanesi gelir gider dengesini sağlamaktan geçer. Kimi zaman bu hesaplamalara başka şeyler eklenir ki o aşamada işin ehli birilerine ihtiyaç duyabiliriz. İşte tam da bu aşamada aile muhasebemize göz gezdirmiş oluruz. Bir de kamu ve özel sektör işletmelerinde bu tür hizmeti düşünün ki bu da muhasebecilerden geçer. Bu aşamada ihtiyaç duyulan muhasebecileri de yetiştiren program muhasebe bölümüdür. Muhasebe programını bitirenler kamu ve özel sektörde görev yapabilirler ya da kendilerine özel muhasebe bürosu açabilirler. Muhasebecilik mesleğinde ilerleme yetenek ve bilginin başarılı bir çalışma ile kanıtlamasına bağlıdır.

Muhasebe bölümü , gerek özel gerekse de kamu sektöründe ihtiyaç duyulan ve sürekli talebin artış gösterdiği bir bölümdür. Bu da başarılı mezunların iyi kazançlar sağlayabileceğini gösterir. Muhasebeci olmayı hedefleyen arkadaşlarımızda bulunması gereken birtakım özelliklere değinmemiz gerekirse; sayısal düşünme yeteneği olmazsa olmaz. Hemen ardından ise sabır ve dikkat geliyor ki bazı zamanlarda hizmet verdiğiniz kurumların sayısı oldukça fazla olabilir ve dikkatinizi dağıtmadan bu konulara odaklanmanız gerekebilir.

Öte yandan muhasebeci olmak için elbette sayısal ağırlıklı bir eğitime ihtiyacınız söz konusu olsa da kanunlara uygun şekilde muhasebenin tutulması , vergilendirmelerin kanuni boyutlarına hakim olabilmek adına hukuk dersleri de oldukça fazla verilmektedir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİMuhasebe(Yüksekokul)(İngilizce)(Burslu)EA0.003Dolmadı
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİMuhasebe(Yüksekokul)EA0.0030Dolmadı
TRAKYA ÜNİVERSİTESİMuhasebe(Yüksekokul)EA0.0030Dolmadı

Muhasebe (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!