Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları Taban Puanları, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları Başarı Sıralamaları, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Mühendislik ve Doğa Bilimleri bölümü, üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 4 yıllık bir lisans programıdır. Bu program, bilimsel bilgi ve becerilerin teknolojik ve endüstriyel alanda üretkenliğe dönüştürülmesini amaçlar. Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Mikroelektronik Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği ve Üretim Sistemleri Mühendisliği olmak üzere 7 ana daldan oluşur. Bölümü tercih edecek olan aday öğrenci, hangi mühendislik dalında uzmanlaşmak isterse, o alanda deneysel çalışmalar, pratik ve teknik bilgiler ışığında uzman mühendis olabilecektir.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları bölümünü bitiren öğrenciler; seçtikleri uzmanlık alanlarının olduğu özel kamu kurumlarında ve kuruluşlarında çalışabilme fırsatlarına sahiptir.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Sabancı Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
SABANCI ÜNİVERSİTESİ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları(İngilizce)(Burslu) SAY 526.00 46 1507
SABANCI ÜNİVERSİTESİ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları(İngilizce)(%50 İndirimli) SAY 474.00 92 16943
SABANCI ÜNİVERSİTESİ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları(İngilizce)(%25 İndirimli) SAY 396.00 173 67463
SABANCI ÜNİVERSİTESİ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları(İngilizce)(Ücretli) SAY 336.00 142 128202

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!