Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları Taban Puanları, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları Başarı Sıralamaları, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Mühendislik ve Doğa Bilimleri bölümü, üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 4 yıllık bir lisans programıdır. Bu program, bilimsel bilgi ve becerilerin teknolojik ve endüstriyel alanda üretkenliğe dönüştürülmesini amaçlar. Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Mikroelektronik Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği ve Üretim Sistemleri Mühendisliği olmak üzere 7 ana daldan oluşur. Bölümü tercih edecek olan aday öğrenci, hangi mühendislik dalında uzmanlaşmak isterse, o alanda deneysel çalışmalar, pratik ve teknik bilgiler ışığında uzman mühendis olabilecektir.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları bölümünü bitiren öğrenciler; seçtikleri uzmanlık alanlarının olduğu özel kamu kurumlarında ve kuruluşlarında çalışabilme fırsatlarına sahiptir.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Sabancı Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
SABANCI ÜNİVERSİTESİMühendislik ve Doğa Bilimleri Programları(İngilizce)(Burslu)SAY526.00461507
SABANCI ÜNİVERSİTESİMühendislik ve Doğa Bilimleri Programları(İngilizce)(%50 İndirimli)SAY474.009216943
SABANCI ÜNİVERSİTESİMühendislik ve Doğa Bilimleri Programları(İngilizce)(%25 İndirimli)SAY396.0017367463
SABANCI ÜNİVERSİTESİMühendislik ve Doğa Bilimleri Programları(İngilizce)(Ücretli)SAY336.00142128202

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!