Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Müzecilik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Müzecilik Taban Puanları, Müzecilik Başarı Sıralamaları, Müzecilik Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Müzecilik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Günümüz ülkesinde ve dünya şartlarında ihtiyaç haline gelen Müzecilik mesleği, özel ve devlet müzeleri için; sergi, eski eserler, kalıntılar, tarihi miraslar ve kişisel sergiler üzerine gerekli donanımda bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Müze kavramını genel anlamıyla düşündüğümüzde; kültürel mirasımızın ileri nesillere aktarılması rolünde, Müzecilik mesleğinin büyük bir ağırlığı olmaktadır. Eserleri koruma, sergileme ve devam çalışmaları yapan müze sektörü için yetiştirilen öğrenciler, kültürel kimliği koruma ve yaşatma adına güzel bir adım atmak istiyorlarsa eğer, bu meslek, tercih edecekleri bölümler arasında kesinlikle üst sıralarda yer almalıdır.

Müzecilik bölümünden mezun olan öğrenciler; akademik çalışmalar dışında, müze kurabilir, halihazırda olan müzelerde çalışabilir ve eğitim seminerleri verebilme fırsatına sahiptir.

Müzecilik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Dokuz Eylül Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİMüzecilikEA234.0040673705

Müzecilik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!