Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Üniversite Taban Puanları

Nahcivan Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Nahcivan Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Nahcivan Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Nahcivan Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Nahcivan Devlet Üniversitesi Başarı Sıralamaları siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladık. Yayınımızı inceledikten sonra aklınıza gelen soruları yorum bölümüne yazabilirsiniz. Aynı zamanda Nahcivan Devlet Üniversitesi Taban Puanları Başarı Sıralamaları hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Nahçıvan Üniversitesi; Azerbaycan’da, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin başkentinin adının verildiği tek devlet üniversitedir. Temel bilim, eğitim ve kültür merkezi olan Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nin rektörü; Saleh Meherremov’dur. 1967 yılında kurulan üniversite, Azerbaycan dili ve Edebiyatı alanında, tarih ve matematik alanlarında uzmanlar yetiştiriyordu. Burada bilimsel dereceye sahip olan 4 öğretmen, bilimsel eğitimde faaliyet göstermiştir. Daha sonra gelişerek üniversitede pedagoji uzmanlıklarından başka avukatlar, otomobil ve iletişim mühendisleri, ekonomistler ve muhasebeciler, belediye ve gümrük görevlileri de yetiştirilmeye başlandı. 108 hektarlık alan üzerine kurulu üniversite kampüsü, her türlü tesis ve imkânı barındıran modern eğitim binalarına sahiptir. Nahçıvan Devlet Üniversitesi, 4 kıtadan 50 üniversiteyle işbirliği anlaşması imzalamış, uluslararası ilişkilerini derinleştirmiştir.

NOT: Tablo ÖSYM ve YÖK ATLAS tarafından hazırlanan en güncel listedir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
NAHCİVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİRus Dili Öğretmenliği(Ücretli)DİL0.003Dolmadı
NAHCİVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİMimarlık(Ücretli)SAY0.005Dolmadı

Nahcivan Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!