Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Nüfus ve Vatandaşlık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Nüfus ve Vatandaşlık 2 Yıllık Taban Puanları, Nüfus ve Vatandaşlık 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Nüfus ve Vatandaşlık 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Nüfus ve Vatandaşlık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kurulumu 2 senelik olan 2 yıllık bir ön lisans bölümüdür. Yapılan yeni uygulamalar için Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüklerinde yoğunluklara karşı ihtiyaç duyulan yetkin elemanları yetiştirmek için açılmış bir bölümdür. İlk olarak Düzce Meslek Yüksekokulu tarafından açılan bu bölüm, yeni süreçte artık ehliyet, yeni kimlik ve pasaport işlemlerinde yaşanılan yoğunluktan dolayı işi bilen, kalifiye personele ihtiyaç duyulmasında dolayı, bu personelleri yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında vatandaşlık bilgisi, demografi ve hukuk içerikli dersler verilmektedir. Yeni bir bölüm olması dolayısıyla, mezunların bu alanda iş bulması oldukça olasıdır ve bundan dolayı aday öğrenciler, bu bölümü tercihleri arasında mutlaka değerlendirmelidir. Bölümden mezun olan öğrenciler, Kamu Yönetimi ve Halkla İlişkiler gibi, ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Nüfus ve Vatandaşlık bölümünü bitiren öğrenciler; Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüklerinde iş bulabilme fırsatına sahiptir.

Nüfus ve Vatandaşlık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Düzce Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Nüfus ve Vatandaşlık TYT 307.00 50 631727
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ Nüfus ve Vatandaşlık TYT 258.00 30 790391

Nüfus ve Vatandaşlık 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!