Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Nükleer Enerji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Nükleer Enerji Mühendisliği Taban Puanları, Nükleer Enerji Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Nükleer Enerji Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Nükleer Enerji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Atomun çekirdekleri ile ilgili çalışmalar ve deneyler yapan ve bu çalışmalar doğrultusunda nükleer enerjinin iliği olduğu; tıp, çevre ve ısınma gibi alanlarda çalışmalar yürütülmesini ilke edinen bir bölümdür, Nükleer Enerji Mühendisliği bölümü. Ülkemizde sadece Hacettepe üniversitesinde verilen bu eğitim dalı, bilim ve teknoloji donanımlı eğitim anlayışıyla, insanlık adına yararlı işler yapacak bireyler yetiştirmeyi ilke edinmiştir. Ülkemizde sadece tek bir üniversite bulunuyor olsa da, bu alanda ilerlemesi oldukça öngörülen bir olaydır. Bölüm, aday öğrencilerini; öğrendiklerini, barışçıl ve çevreci tutumları, etik ilkelerle hayata geçirecek bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Nükleer Enerji Mühendisliği bölümünü bitiren öğrenciler; bu alanda yapılan her çalışmada oldukça önemli bir rol alabilir ve kariyerlerine akademik olarak devam etme fırsatını da sahiptir.

Nükleer Enerji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Hacettepe Üniversitesi, Sinop Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Nükleer Enerji Mühendisliği(İngilizce) SAY 363.00 60 97024
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Nükleer Enerji Mühendisliği(İngilizce)(KKTC Uyruklu) SAY 301.00 1 185406
SİNOP ÜNİVERSİTESİ Nükleer Enerji Mühendisliği SAY 0.00 30 Dolmadı

Nükleer Enerji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!