Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği 2 Yıllık Taban Puanları, Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans programı olan Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği bölümü, sağlık alanında giderek gelişen teknolojiyle, nükleer tıpta teşhis ve tedavi için radyoaktif maddeleri güvenli ve yetkin bir şekilde hazırlayıp kullanabilen, teknolojik cihazlarla görüntüleme ve görüntülerin süreç işlemlerini yapabilen ve radyasyon güvenliği konusunda eğitimli sağlık teknikerleri yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Nükleer tıp fiziği, radyolojik anatomi, nükleer tıp görüntüleme ve radyoloji gibi dersler alarak mezun olan aday öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Enerji Yönetimi, Elektrik Mühendisliği ve Fizik Mühendisliği gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği bölümünü bitiren öğrenciler, nükleer tıp uzmanının gözetim ve denetimi altında; özel ve kamu hastanelerinin nükleer tıp bölümünde, sağlık sektöründe hizmet veren firmalarda ve ilgili araştırma geliştirme laboratuvarlarında çalışabilir.

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Üsküdar Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği (Burslu)TYT285.003311956
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Nükleer Teknoloji ve Radyasyon GüvenliğiTYT249.0060879721
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği (İÖ)TYT234.00501068863
KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Nükleer Teknoloji ve Radyasyon GüvenliğiTYT234.00401071518
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği (%75 İndirimli)TYT0.0027Dolmadı
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği (KKTC Uyruklu)TYT0.002Veri Yok

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!