Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği 2 Yıllık Taban Puanları, Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans programı olan Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği bölümü, sağlık alanında giderek gelişen teknolojiyle, nükleer tıpta teşhis ve tedavi için radyoaktif maddeleri güvenli ve yetkin bir şekilde hazırlayıp kullanabilen, teknolojik cihazlarla görüntüleme ve görüntülerin süreç işlemlerini yapabilen ve radyasyon güvenliği konusunda eğitimli sağlık teknikerleri yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Nükleer tıp fiziği, radyolojik anatomi, nükleer tıp görüntüleme ve radyoloji gibi dersler alarak mezun olan aday öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Enerji Yönetimi, Elektrik Mühendisliği ve Fizik Mühendisliği gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği bölümünü bitiren öğrenciler, nükleer tıp uzmanının gözetim ve denetimi altında; özel ve kamu hastanelerinin nükleer tıp bölümünde, sağlık sektöründe hizmet veren firmalarda ve ilgili araştırma geliştirme laboratuvarlarında çalışabilir.

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Üsküdar Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği (Burslu) TYT 285.00 3 311956
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği TYT 249.00 60 879721
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği (İÖ) TYT 234.00 50 1068863
KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği TYT 234.00 40 1071518
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği (%75 İndirimli) TYT 0.00 27 Dolmadı
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği (KKTC Uyruklu) TYT 0.00 2 Veri Yok

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!