Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Nükleer Tıp Teknikleri 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Nükleer Tıp Teknikleri 2 Yıllık Taban Puanları, Nükleer Tıp Teknikleri 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Nükleer Tıp Teknikleri 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Nükleer Tıp Teknikleri 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Nükleer Tıp Teknikleri bölümü, sağlık sektöründe çalışmak isteyen öğrencilerin, tercihlerinin arasına ekleyebileceği bir bölümdür. Bu bölümde, Nükleer tıpta teşhis ve tedavi için radyoaktif maddeleri güvenli şekilde hazırlayıp kullanabilen, teknolojik cihazlarla görüntüleme işlemlerini yapabilen, radyasyon güvenliği konusunda uzman teknikerler yetiştirilir. Bu program kapsamında: Anatomi, fizyoloji, nükleer tıp fiziği ve radyolojik anatomi gibi dersler alarak mezun olan öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri ve Hemşirelik gibi bölümlere geçiş yapabilir.

Nükleer Tıp Teknikleri bölümünü bitiren öğrenciler; özel ve kamu hastanelerinin nükleer tıp bölümünde, sağlık sektöründe hizmet veren firmalarda, ilgili Ar-Ge laboratuvarları, ilgili özel, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabilir.

Nükleer Tıp Teknikleri 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Dokuz Eylül Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, İstanbul Okan Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Nükleer Tıp Teknikleri TYT 283.00 40 529232
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA Nükleer Tıp Teknikleri TYT 279.00 45 557489
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ Nükleer Tıp Teknikleri (Burslu) TYT 286.00 3 605369
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ Nükleer Tıp Teknikleri (%50 İndirimli) TYT 0.00 27 Dolmadı
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Nükleer Tıp Teknikleri (KKTC Uyruklu) TYT 0.00 1 Veri Yok

Nükleer Tıp Teknikleri 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!