? Öğretmenler Günü ile İlgili Kompozisyon Kısa | Evvel Cevap
Ana Sayfa / Kompoziyon / Öğretmenler Günü ile İlgili Kompozisyon Kısa

Öğretmenler Günü ile İlgili Kompozisyon Kısa

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Hepimizin bildiği gibi lider Mustafa Kemal  Atatürk  24 Kasım gününü saygı değer öğretmenlerimize armağan etmiştir. Her sene 24 Kasım gününü öğretmenler günü olarak kutlarız.

Tüm öğretmenler hepimizin yol göstericisidir, herkes için çok değerlidir, öğretmenlik çok çok önemli bir meslektir. Diğer mesleklerde çok önemlidir, öğretmenlik mesleğini ayıran özellik ise öğrencilere okumayı öğretip, yazı yazmayı öğretip ve öğrencileri bilgi sahibi yapıp nesil yetiştirmesidir .Yetişen her nesilde bir çok öğretmenin ayrı ayrı emeği geçmiştir .Öğretmenlerin bizde olan emekleri çoktur.

Unutmamalıyız ki ne yaparsak yapalım, elimizden ne geliyorsa gelsin, öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Tüm öğretmenlere emekleri için teşekkür ediyoruz.

******

ÖĞRETMENİM

“Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum ” demiş baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk bize bir harf değil yıllar boyunca nice değerler öğreten öğretmenlerimizin haklarını nasıl ödeye biliriz ki ?Bir harf bu kadar kıymetliyken bize öğrettikleri bunca bilginin bedeli ölçülmez bence .

Bugün nedense öğretmenlerimizin değeri hiç bilinmiyor. Doğuda kaç öğretmenimiz ,bu kutsal görev uğruna şehit oldu .Kimse onları anmıyor bile bu kadar fedakarlıkla bizleri eğitmeye çalışan değerli öğretmenlerimize saygısızlık yapan birçok öğrenci var halbuki öğretmenlerimizin tüm çabası bizi en iyi yerlerde görüp gurur duymasıdır .Bunu idrak edemeyen nice cahil insan ilerde çok pişman olacak .

24 kasım vesilesiyle başta ilk öğretmenim “Gülhan Keçeci” olmak üzere bana emek veren tüm değerli öğretmenlerimin ellerinden öper hepsine sonsuz  teşekkürlerimi sunarım.

******

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Öğretmen öğrencinin eğitimini tamamlayan ve ona yüksek irade sahiplendiren tek ışıktır .Öğretmen öğrencisinin hep yüksek ilim sahibi olmasını , eğitiminin yüksek olmasını ister .Öğrencisinin gözüne bakarak onun ne olduğu bilir veya hisseder ,ağzındaki o güzel bilgi dolu kelimeleri bile bakınca eğitimi gelişir .Öğretmen öğrencinin ilerlemesini sağlayan bir toplum fidan gibidir .Öğretmen bütün mesleklerin en baş temelidir çünkü bir tek aydınlık yoldur .Öğretmen bir çınar ağacı gibidir öğrencileri de o ağacın yeşerdiği yapraklardır .Geleceğin mesleğini çıkartan ve geliştiren öğretmendir .Kısacası öğretmen  bir eğitim öğretimin parlayan bir güneşidir .Bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlar emeğine saygılarımı iletir ve bilgileri için çok teşekkür ederim .

ÖĞRETMEN DEMEK

Öğretmen; bu kelimede bir çok anlam var sevgi, saygı ,anlayış ,ders , yazı ,kalem ,defter kısacası öğretmen kavramını tamamlayan her şey .Öğretmen demek anne demek , baba demek kendi çocukları gibi öğrencilerine de iyi yolda yürümesini dileyen insan demek .

Öğretmen sadece öğretmen değil sevgi veren bir anne, değer veren bir baba, koruyup kollayan bir abi güven veren bir abla ,kısacası öğretmen bir aile demek .

Benim için bir öğretmen geleceğimizi aydınlatmamızı sağlayabilen  bir ışık demek . Umarım bu hayatta daha fazla öğretmenler gelir ve öğrencilerinin ışığın ne olduğunu o ışığa nasıl gideceklerini  öğretirler .

Mustafa Kemal Atatürk ve tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kurlu olsun.Tek Yorum

  1. çok güzel yazmışsın öğretmenim istemişti yardımcı olduğun için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir