Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kompoziyon / Öğretmenler Günü ile İlgili Kompozisyon Yeni

Öğretmenler Günü ile İlgili Kompozisyon Yeni

Sponsorlu Bağlantılar


24 KASIM

Çevremizdeki öğretmenlerin çoğu arkadaş gibi onlarla belirli süreden sonra aile gibi oluyoruz .Hayatımızın bir parçası oluyorlar , iyi anlaştığın öğretmenlere daha içten davranıyorsun mesela okulumuzda anne baba veya abla abi gibi bizlere örnek olan öğretmenler var , bazıları yaşça bizden büyük olabilirler .Onlar annelerimiz babalarımız gibi zaten “okul sizin eviniz ’ dir.” Öğretmenler her zaman değerlidir.24 kasım onların en özel mutlu hoşgörülü olduğu gündür . Geleceğimizi  aydınlatan bizlere doğru yolu gösteren kişilerdir. Günümüzdeki  ve geleceğimizdeki mimarlar mühendisler ve avukatlar öğretmenlerimiz sayesinde.

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun .

******

YOL GÖSTERİCİ MEŞALELERİMİZ

24 Kasım, bizleri yetiştiren bugünlere gelmemizi sağlayan saygı değer öğretmenlerimizin günüdür. Bizleri tohumken yetiştirip bizleri meslek sahibi yapan öğretmenlerimizin üzerimizde hakkı çok fazladır.

Öğretmenlik mesleği oldukça fedakarlık ve sorumluluk getiren bir meslektir. Öğrencilerini  yetiştirmek, uzun ve yorucu bir yolculuğa benzer. Öğretmenlerimiz bu yolda yılmazlar, çabalar ve sıkılmazlar. Bu nedenle kalbimizin en güzel yerinde onlar vardır. Bizi yetiştiren öğretmenlerimizi hiç unutmayız. Öğretmenler öğrencilerini iyiye, doğruya ve güzele teşvik eden ve bunun için hep çabalayan kişidir.

Öğretmen geleceği aydınlatan bir ışıktır. Onun öğrettikleriyle yolumuzu bulur, geleceğimizi kurarız. Öğretmenler öğrencileri ile sadece bilgilerini paylaşmazlar. Sevgilerini ve kalplerini paylaşırlar. Zor zamanlarımızda yani başımızda öğretmenlerimiz olur. Öğrencilerin başarısıyla mutlu olur öğretmenlerimiz.

Günlerin bir çoğunu okulda geçiren öğrenciler yeri gelir ebeveynlerinden çok öğretmenini görür ve onunla çok sıkı bir bağ oluşturur. Bu sebep ile öğretmenlerimiz değerlimizdir.

Bizi hayata hazırlayan kişiliğimizin temelini atan kıymetli bir insandır öğretmen. Toplum içinde nasıl davranmamız gerektiğini, paylaşmayı, sevmeyi, mutluluğu, iyiliği bize öğreten hep öğretmendir. Örnek aldığımız kişi öğretmenimizdir.

Öğretmenler en güzel, en süslü sözlerin bile tasvir edemediği ama dünyadaki en güzel sözlerden fazlasıyla tasvir etmeyi hak eden insanlardır. Tüm koşullarda öğretmenlerimize sevgi ve saygımızı eksik etmemeliyiz. Sadece 24 Kasımda değil her zaman onları hatırladığımızı hissettirmeliyiz.

******

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Atatürk 24 Kasım’ı öğretmenler günü olarak ilan etmiştir. Çünkü eğitim ve öğretimin önemi büyüktür. Atatürk bu sayede 24 Kasım’ı öğretmenler günü olarak ilan etmiştir. Hatta Atatürk bir gününde sınıfa girip ders dinlemiştir. Atatürk’ün en sevdiği derste matematiktir.

Öğretmenler günü önemlidir. Çünkü öğretmenlerimiz bize, anne, baba ve bir aileyi oluşturmaya çalışmaktadırlar.

Ben şöyle bir anımı anlatmak isterim. Ben ana sınıfındayken annem ikinci dönemde okutmamayı düşünüyordu. Çünkü o zamanlar durumumuz pek fazla iyi değildi. Annem bu durumu sınıf öğretmenimle paylaştı. Ve okuldan almak zorunda olduğunu söyledi. Bunu duyan sınıf öğretmenim okuldan alınmamamı ve bu konuda anneme yardımcı olacağını söyledi. Bende öğretmen olursam ki bunun için çok çabalayacağım. Öğrencilerime yardımcı olacağım. Öğretmen olmak sadece öğretmen değil, öğrencilere yardımcı, anne, baba olmaktır. Öğretmenime o günden beri teşekkür ederim. Çünkü o zamanlarda ben okuldan çıkmayı istemiyordum. Ve diğer arkadaşlarım gibi okumak istiyordum.

Atatürk bir sözünde;

“Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır“ demiştir.

3
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir