Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Organik Tarım İşletmeciliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Organik Tarım İşletmeciliği (Yüksekokul) Taban Puanları, Organik Tarım İşletmeciliği (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Organik Tarım İşletmeciliği (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Organik Tarım İşletmeciliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İnsanların bilinçsizce çevreye verdikleri olumsuz etkenler nedeniyle Türkiye’de olduğu gibi Dünya’da da özellikle tarım alanında doğal alanların işlenmesine yönelik çalışmalar arttırılmıştır. Bu işlere yüksek öğretim kurumları da ağırlık vermiş, fakülteleri bünyesinde organik tarım işletmeciliği bölümü okutmaya başlatmıştır. Bölümün amacı, organik tarım üzerine bilimsel tekniklerle faaliyet yürütebilecek, halkın sağlığına yönelik besinler temin edecek ve bu üretilen gıdaları sağlıklı bir şekilde tüketime yönelik çalışmalar yapacak elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektir. Bütün bu süreç içerisinde biyoçeşitlilik, biyogüvenlik maksimum şekilde dikkate alınarak organik tarımın bilimsel yaklaşımlarla uygulanması, üretilmesi, işlenmesi ve pazarlanması gibi süreçlerde etkin tarımcılar, girişimciler yetiştirmeyi hedeflemektedirler. Bu bölümden başarılı bir şekilde mezun olanlara organik tarım uzmanı ya da işletmecisi ünvanı verilmektedir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİOrganik Tarım İşletmeciliği(KKTC Uyruklu)EA0.001Dolmadı
OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİOrganik Tarım İşletmeciliğiEA0.0030Dolmadı
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİOrganik Tarım İşletmeciliğiEA0.0040Dolmadı
SELÇUK ÜNİVERSİTESİOrganik Tarım İşletmeciliğiEA0.0030Dolmadı

Organik Tarım İşletmeciliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!