Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Orman Endüstrisi Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Orman Endüstrisi Mühendisliği Taban Puanları, Orman Endüstrisi Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Orman Endüstrisi Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Orman Endüstrisi Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Orman Endüstri Mühendisliği bölümü orman ürünlerini işleyecek tesis ve fabrikaların kurulum ve planlamasını yapacak, işlenmiş orman ürünlerinin standardizasyonu, kalite kontrolü ve pazarlanması konularında uzman mühendisler yetiştirmeyi amaçlar.Orman Endüstri Mühendisliği bölümü Odun Mekaniği ve Teknolojisi, Orman Biyolojisi ve Odun Koruma Teknolojisi, Orman Endüstri Makinaları ve İşletme, Orman Ürünleri Kimyası ve Teknolojisi olmak üzere dört anabilim dalından oluşur. Bu program kapsamında Kimya, Fizik, Odun Anatomisi, Mekanik Ağaç Teknolojisi, Ekonomi, Orman Ürünleri Kimyası, Lif Teknolojisi, Kağıt-karton üretimi, Kereste Endüstrisi, Odun Zararlıları, Lif ve Yonga Levha Endüstrisi, Fabrika Planlaması, Maliyet Muhasebesi, Üretim Planlaması, Yüzey İşlemleri, Mobilya Endüstrisi gibi mesleki dersler alabilirsin. Eğitimin süresince odun mekaniği ve teknolojisi, orman ürünleri kimyası ve teknolojisi, orman endüstri makinaları, işletme yönetimi, davranış bilimleri gibi pek çok alanda kendini çok yönlü olarak geliştirebilir, teknik becerilerini artırabilirsin.

Bölüm mezunları kamu ve özel sektöre ait orman ürünlerini işleyen kağıt, karton fabrikalarında çalışabilirler, kereste, mobilya, yonga levha, lif levha, kontraplak, kapı ve pencere, seluloz ve seluloz turevleri ile diğer özel ürünlerin üretimini yapan özel işletmelerde iş bulabilirler.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA Orman Endüstrisi Mühendisliği SAY 237.00 70 403506
BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Orman Endüstrisi Mühendisliği SAY 235.00 30 415128
İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ Orman Endüstrisi Mühendisliği SAY 230.00 30 441774
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Orman Endüstrisi Mühendisliği SAY 223.00 30 467666
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ Orman Endüstrisi Mühendisliği SAY 222.00 15 470076
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Orman Endüstrisi Mühendisliği SAY 219.00 15 474148
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ Orman Endüstrisi Mühendisliği SAY 0.00 15 Dolmadı
KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ Orman Endüstrisi Mühendisliği SAY 0.00 15 Dolmadı

Orman Endüstrisi Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!