Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Orman Endüstrisi Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Orman Endüstrisi Mühendisliği Taban Puanları, Orman Endüstrisi Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Orman Endüstrisi Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Orman Endüstrisi Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Orman Endüstri Mühendisliği bölümü orman ürünlerini işleyecek tesis ve fabrikaların kurulum ve planlamasını yapacak, işlenmiş orman ürünlerinin standardizasyonu, kalite kontrolü ve pazarlanması konularında uzman mühendisler yetiştirmeyi amaçlar.Orman Endüstri Mühendisliği bölümü Odun Mekaniği ve Teknolojisi, Orman Biyolojisi ve Odun Koruma Teknolojisi, Orman Endüstri Makinaları ve İşletme, Orman Ürünleri Kimyası ve Teknolojisi olmak üzere dört anabilim dalından oluşur. Bu program kapsamında Kimya, Fizik, Odun Anatomisi, Mekanik Ağaç Teknolojisi, Ekonomi, Orman Ürünleri Kimyası, Lif Teknolojisi, Kağıt-karton üretimi, Kereste Endüstrisi, Odun Zararlıları, Lif ve Yonga Levha Endüstrisi, Fabrika Planlaması, Maliyet Muhasebesi, Üretim Planlaması, Yüzey İşlemleri, Mobilya Endüstrisi gibi mesleki dersler alabilirsin. Eğitimin süresince odun mekaniği ve teknolojisi, orman ürünleri kimyası ve teknolojisi, orman endüstri makinaları, işletme yönetimi, davranış bilimleri gibi pek çok alanda kendini çok yönlü olarak geliştirebilir, teknik becerilerini artırabilirsin.

Bölüm mezunları kamu ve özel sektöre ait orman ürünlerini işleyen kağıt, karton fabrikalarında çalışabilirler, kereste, mobilya, yonga levha, lif levha, kontraplak, kapı ve pencere, seluloz ve seluloz turevleri ile diğer özel ürünlerin üretimini yapan özel işletmelerde iş bulabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞAOrman Endüstrisi MühendisliğiSAY237.0070403506
BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİOrman Endüstrisi MühendisliğiSAY235.0030415128
İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİOrman Endüstrisi MühendisliğiSAY230.0030441774
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİOrman Endüstrisi MühendisliğiSAY223.0030467666
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİOrman Endüstrisi MühendisliğiSAY222.0015470076
DÜZCE ÜNİVERSİTESİOrman Endüstrisi MühendisliğiSAY219.0015474148
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİOrman Endüstrisi MühendisliğiSAY0.0015Dolmadı
KASTAMONU ÜNİVERSİTESİOrman Endüstrisi MühendisliğiSAY0.0015Dolmadı

Orman Endüstrisi Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!