Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Ortez-Protez Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Ortez-Protez Taban Puanları, Ortez-Protez Başarı Sıralamaları, Ortez-Protez Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Ortez-Protez Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İnsanlar için bir şeyler yapma dürtüsüyle, bir meslek seçmek isteyen aday öğrenciler için, güzel bir fırsattır, Ortez-Protez bölümü. Bireylerin engellerini değerlendirebilen, kişiye özel cihazlar protez ve ortezi tasarlayan, ölçü alarak üreten ve ayarlarını yapabilen bunları bireye uygulayan bu kişilere prostetist- ortetist denir. Bölüm, fonksiyonel anatomi, mekanik-biyomekanik, malzeme ve elektroteknoloji gibi dersler vererek, tam donanımlı mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu meslekte, becerisini geliştiren, yaratıcı ve yeni gelişmeleri takip eden uzmanların olması, engelli bireyler için umut ışığı olmaktadır.

Ortez-protez bölümünü bitiren öğrenciler; prostetik, ortatik üretim ve uygulamaların yapıldığı devlet üniversite ve özel hastanelerin laboratuvarlarında uzman olarak çalışabilir. Bunlara ek: Kendi açtıkları ortez protez işletmelerinde ve özel işletmelerde çalışma imkanları da bulunmaktadır.

Ortez-Protez Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Gelişim Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, İstanbul Medipol Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ANKARA ÜNİVERSİTESİ Ortez-Protez(Fakülte) SAY 276.00 50 246274
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ Ortez-Protez(Fakülte)(Burslu) SAY 273.00 3 256542
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ Ortez-Protez(Fakülte)(Burslu) SAY 269.00 4 269457
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ Ortez-Protez(Fakülte)(%75 İndirimli) SAY 210.00 16 479710
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ Ortez-Protez(Fakülte)(%50 İndirimli) SAY 0.00 27 Dolmadı

Ortez-Protez Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!