Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Ortez-Protez Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Ortez-Protez Taban Puanları, Ortez-Protez Başarı Sıralamaları, Ortez-Protez Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Ortez-Protez Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İnsanlar için bir şeyler yapma dürtüsüyle, bir meslek seçmek isteyen aday öğrenciler için, güzel bir fırsattır, Ortez-Protez bölümü. Bireylerin engellerini değerlendirebilen, kişiye özel cihazlar protez ve ortezi tasarlayan, ölçü alarak üreten ve ayarlarını yapabilen bunları bireye uygulayan bu kişilere prostetist- ortetist denir. Bölüm, fonksiyonel anatomi, mekanik-biyomekanik, malzeme ve elektroteknoloji gibi dersler vererek, tam donanımlı mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu meslekte, becerisini geliştiren, yaratıcı ve yeni gelişmeleri takip eden uzmanların olması, engelli bireyler için umut ışığı olmaktadır.

Ortez-protez bölümünü bitiren öğrenciler; prostetik, ortatik üretim ve uygulamaların yapıldığı devlet üniversite ve özel hastanelerin laboratuvarlarında uzman olarak çalışabilir. Bunlara ek: Kendi açtıkları ortez protez işletmelerinde ve özel işletmelerde çalışma imkanları da bulunmaktadır.

Ortez-Protez Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Gelişim Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, İstanbul Medipol Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANKARA ÜNİVERSİTESİOrtez-Protez(Fakülte)SAY276.0050246274
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİOrtez-Protez(Fakülte)(Burslu)SAY273.003256542
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİOrtez-Protez(Fakülte)(Burslu)SAY269.004269457
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİOrtez-Protez(Fakülte)(%75 İndirimli)SAY210.0016479710
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİOrtez-Protez(Fakülte)(%50 İndirimli)SAY0.0027Dolmadı

Ortez-Protez Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!