Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Oto Boya ve Karoseri 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Oto Boya ve Karoseri 2 Yıllık Taban Puanları, Oto Boya ve Karoseri 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Oto Boya ve Karoseri 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Oto Boya ve Karoseri 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Oto Boya ve Karoseri, taşıtlara yalıtım ve koruyucu işlemlerini, boya öncesi hazırlıkları ve boyayı, hasar giderme ve onarım gibi motorlu taşıtlar ile ilgili her konuda yetkin teknikerler yetiştirmeyi amaçlar. Arabalara özel ilgisi olan ve bu alanda çalışmayı meslek edinmeyi isteyenlerin tercihlerine ekleyebileceği bir bölümdür.  Bu bölüm kapsamında: Boyama teknolojisi, hasar tespiti ve analiz yöntemleri, resim, onarım teknikleri, müşteri ilişkileri ve işletme gibi dersler alarak mezun olan aday öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Maliye, Uluslararası İlişkiler ve Kamu Yönetimi gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Oto Boya ve Karoseri bölümünü bitiren öğrenciler; sigorta şirketlerinde, hasar uzmanlığı ve eksperlik alanlarında, uçak boyama sektöründe ve  servislerinin mekanikerlik dışında her türlü alanında iş bulabilir.

Oto Boya ve Karoseri 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Ege Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
EGE ÜNİVERSİTESİ Oto Boya ve KaroseriTYT221.00201258009
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Oto Boya ve KaroseriTYT210.00301408887
SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ Oto Boya ve KaroseriTYT195.00201622068

Oto Boya ve Karoseri 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!