Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Otobüs Kaptanlığı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Otobüs Kaptanlığı 2 Yıllık Taban Puanları, Otobüs Kaptanlığı 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Otobüs Kaptanlığı 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Otobüs Kaptanlığı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sözel puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Otobüs Kaptanlığı; araba kullanmayı ve yolculuk yapmayı seven her aday öğrencinin, tercihleri arasına ekleyebileceği bir bölümdür. Bu bölümde; insan ilişkilerini yönetebilen, insana değer veren, emniyetli ulaşım için gerekli olan bütün kurallara uyma konusunda motive olmuş, acil durumlarda ilk yardım ve müdahaleleri yapma becerisine sahip ve sorumluluk bilinci olan nitelikli otobüs şoförleri yetiştirmek amaçlanır. Bu program kapsamında: Genel matematik, genel trafik bilgisi, davranış bilimleri, bilgi ve iletişim, ilk yardım ve sağlık bilgisi gibi dersler görerek mezun olan aday öğrencileri dikey geçiş sınavı ile Seyahat İşletmeciliği ve Turizm İşletmeciliği gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Otobüs Kaptanlığı bölümünü bitiren öğrenciler; şehirlerarası ve şehir içi yolcu taşımacılığı yapan özel ve kamu işletmelerde iş bulabilme fırsatına sahiptir.

Otobüs Kaptanlığı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Afyon Kocatepe Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ Otobüs KaptanlığıTYT0.0025Dolmadı
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Otobüs KaptanlığıTYT0.0030Dolmadı
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ Otobüs KaptanlığıTYT0.0030Dolmadı

Otobüs Kaptanlığı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!