Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Pastacılık ve Ekmekçilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Pastacılık ve Ekmekçilik 2 Yıllık Taban Puanları, Pastacılık ve Ekmekçilik 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Pastacılık ve Ekmekçilik 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Pastacılık ve Ekmekçilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Geçmişi çok eski olmayan bu bölüm, yiyecek ve içecek sektörüne pastane şefi olmaya aday ulusal ve uluslararası tatlı, pasta ve benzeri ürünlerin yer aldığı mutfaklardan örnekler sunabilecek geleceğin pasta şeflerini yetiştirmeyi amaçlar. Teorik derslerin yanı sıra, uygulamalı bir eğitim modeliyle öğrencilerini mutfaklara hazırlamak isteyen Pastacılık ve Ekmekçilik; mutfak çalışmalarına yatkın, yeni şeyler keşfetmek ve yaptığın şeylerin daha fazlasını öğrenmeyi isteyen her aday öğrenci için, tercih edilmesi gerekilen bölümlerden biridir. Gıda sektörü, insanlığın tarihte son buluncaya kadar devam edeceğini düşündüğümüzde, bu sektörün her daim alanında iyi yetişmiş mutfak çalışanına ihtiyacı olacaktır. Bölümden mezun olan öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Beslenme ve Diyetetik ve Gastronomi gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Pastacılık ve Ekmekçilik bölümünü bitiren öğrenciler; bu alanda hizmet veren her türlü kurumda ve kendi açacakları işletmelerde çalışabilme fırsatına sahiptir.

Pastacılık ve Ekmekçilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Doğu Akdeniz Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Pastacılık ve Ekmekçilik (T.C. Vatandaşları) (Burslu) TYT 244.00 2 952062
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Pastacılık ve Ekmekçilik (T.C. Vatandaşları) (%50 İndirimli) TYT 0.00 7 Dolmadı
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Pastacılık ve Ekmekçilik (T.C. Vatandaşları) (Ücretli) TYT 0.00 11 Veri Yok

Pastacılık ve Ekmekçilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!