Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Pazarlama Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Pazarlama Taban Puanları, Pazarlama Başarı Sıralamaları, Pazarlama Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Pazarlama Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tüketim odaklı bir yaşam sürdüğümüzü göz önüne alırsak eğer, Pazarlama bölümü, en çok yükü sırtlamaktadır. Ürün ve hizmetlerin, biz tüketicilere ulaşması için en temel ve doğru yolu pazarlamadan geçer. Mükemmel bir ürün veya hizmet yaratsanız dahi, onu iyi ve doğru bir yol izleyerek pazarlayamadığınız takdirde elinizde patlayacaktır. Bu sebeple, Pazarlama bölümü, bu ihtiyaca yönelik uzman kişiler yetiştirmeyi hedefler. Hem yaratıcı hem de analitik düşünmeyi gerektiren bölüm, öğretilen teknik bilgilerle sektörün ihtiyaç duyduğu kişileri iş hayatına hazırlar. Aday öğrenciler için, farklı yabancı diller bilmek ise, bölüm süresince ve bölüm sonrası oldukça işlerine yarayacaktır.

Pazarlama bölümünü bitiren öğrenciler; reklam yazarlığı, sosyal medya danışmanı, müşteri hizmetleri, halkla ilişkiler ve satış gibi departmanlarda çalışabilecek geniş fırsatlara sahiptir.

Pazarlama Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Bilgi Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Akdeniz Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ Pazarlama(Fakülte)(İngilizce)(Burslu) EA 391.00 3 33866
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ Pazarlama(Fakülte)(İngilizce)(%75 İndirimli) EA 257.00 15 471664
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Pazarlama(Fakülte) EA 243.00 50 583465
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ Pazarlama(Fakülte)(İngilizce)(%50 İndirimli) EA 231.00 10 700751
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Pazarlama(Fakülte)(İÖ) EA 227.00 40 746511
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ Pazarlama(Fakülte)(İngilizce)(Burslu) EA 0.00 3 Dolmadı

Pazarlama Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!