Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Pazarlama Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Pazarlama Taban Puanları, Pazarlama Başarı Sıralamaları, Pazarlama Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Pazarlama Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tüketim odaklı bir yaşam sürdüğümüzü göz önüne alırsak eğer, Pazarlama bölümü, en çok yükü sırtlamaktadır. Ürün ve hizmetlerin, biz tüketicilere ulaşması için en temel ve doğru yolu pazarlamadan geçer. Mükemmel bir ürün veya hizmet yaratsanız dahi, onu iyi ve doğru bir yol izleyerek pazarlayamadığınız takdirde elinizde patlayacaktır. Bu sebeple, Pazarlama bölümü, bu ihtiyaca yönelik uzman kişiler yetiştirmeyi hedefler. Hem yaratıcı hem de analitik düşünmeyi gerektiren bölüm, öğretilen teknik bilgilerle sektörün ihtiyaç duyduğu kişileri iş hayatına hazırlar. Aday öğrenciler için, farklı yabancı diller bilmek ise, bölüm süresince ve bölüm sonrası oldukça işlerine yarayacaktır.

Pazarlama bölümünü bitiren öğrenciler; reklam yazarlığı, sosyal medya danışmanı, müşteri hizmetleri, halkla ilişkiler ve satış gibi departmanlarda çalışabilecek geniş fırsatlara sahiptir.

Pazarlama Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Bilgi Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Akdeniz Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİPazarlama(Fakülte)(İngilizce)(Burslu)EA391.00333866
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİPazarlama(Fakülte)(İngilizce)(%75 İndirimli)EA257.0015471664
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİPazarlama(Fakülte)EA243.0050583465
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİPazarlama(Fakülte)(İngilizce)(%50 İndirimli)EA231.0010700751
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİPazarlama(Fakülte)(İÖ)EA227.0040746511
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİPazarlama(Fakülte)(İngilizce)(Burslu)EA0.003Dolmadı

Pazarlama Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!