Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Pazarlama (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Pazarlama (Yüksekokul) Taban Puanları, Pazarlama (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Pazarlama (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Pazarlama (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Günümüzün en çok tercih edilen bölümlerinden biri de pazarlama bölümüdür. Pazarlama bölümü iş imkanları açısından aslına bakıldığından çok zengin bir bölümdür. Fakat mezun olan öğrencilik, okul döneminde kendilerini geliştirmelerinde fayda olacaktır. Bu bölümde okumak için belirli şartları taşımak gerekmektedir. Öyle ki ülkemizde pazarlama bölümünden mezun olan öğrencilerin mesleklerini icra etmeleri için sadece kişisel becerilerinin olması yeterli olmamaktadır. Her şeyden önce bu alanı sevmek, bu işi gerçekten yapabileceğiniz konusunda kendinizi ikna etmeniz gerekmektedir.

Pazarlama bölümünden mezun olan kişiler kapı kapı gezip satış yapmamaktadır. Aksine ofis için çalışma imkanları daha çoktur. Fakat bu bölümü okuyan öğrencilerin her şeyden önce bir başka insana ya da topluluğu karşı hitap etme yeteneğinin olması gerekmektedir. Bir ürünü satmak için onu iyice tanımak, bilmek gerekir. Bu nedenle de müşteriyi ikna edebileceğine inanan kişiler için daha uygun bir meslek olduğunu söylemek mümkündür. İyi bir pazarlamacı iletişim yönü güçlü olan kişilerdir. Bu kriterler karşılandığı takdirde pazarlama bölümünün iş imkanları hem özel sektörde hem de kamu sektöründe çok fazladır. Bölümü bitirdikten sonra mezun olan öğrenciler asla işsiz kalmaz. Kendilerinde uygun iş bulmaları diğer bölümlere nazaran çok daha kolaydır. Pazarlama bölümü iş imkanları sektörün bir hayli geniş olması nedeniyle mezun sayısı çok olmasına rağmen herkese kapısını açabilmektedir.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Pazarlama(Yüksekokul)(İngilizce)(Burslu) EA 0.00 3 Dolmadı
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ Pazarlama(Yüksekokul)(İngilizce)(Burslu) EA 0.00 3 Dolmadı
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ Pazarlama(Yüksekokul) EA 0.00 30 Dolmadı

Pazarlama (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!