Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Polimer Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Polimer Mühendisliği Taban Puanları, Polimer Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Polimer Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Polimer Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Polimer, mühendisliğinin ismi duyulduğunda, birçok kişi bölümü tanımıyor ve içeriğinin ne olduğunu bilmiyor. Son zamanlarda çok kullanılan; lastik, plastik ve kauçuk malzemelerle elde edilen ürünlerin kullanımının yaygınlaşmasıyla ihtiyaç duyulan yeni bir meslektir. Program, günlük hayatta kullandığımız polimerik malzemelerin üzerine uzman kişiler yetiştirmeyi hedeflemesiyle birlikte, bölüm içerisinde: kimya, makine, metalürji ve malzeme mühendisliği benzeri bir dersler kataloğu içerir. Polimerik malzemelerin işlenmesiyle üretilen ürünlerin; kalıplara dökülmesi, pişirilmesi, soğutulması ve daha sonra şekillendirilmesi gibi görev tanımları vardır. Bu sayede polimer mühendisleri kalite kontrol, ar-ge, ür-ge ve hammadde kontrol hakkında da bilgi sahibi olmakta.

Polimer mühendisliği bölümünü bitiren öğrenciler; tıp ve eczacılık malzemeleri üretimi, savunma ve silah sanayi, makine ve tekstil alanları, uzay ve havacılık sanayi gibi çeşitli iş kollarında çalışabilir.

Polimer Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Bursa Teknik Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
YALOVA ÜNİVERSİTESİ Polimer Mühendisliği SAY 0.00 20 Dolmadı

Polimer Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!