Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Polimer Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Polimer Mühendisliği Taban Puanları, Polimer Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Polimer Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Polimer Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Polimer, mühendisliğinin ismi duyulduğunda, birçok kişi bölümü tanımıyor ve içeriğinin ne olduğunu bilmiyor. Son zamanlarda çok kullanılan; lastik, plastik ve kauçuk malzemelerle elde edilen ürünlerin kullanımının yaygınlaşmasıyla ihtiyaç duyulan yeni bir meslektir. Program, günlük hayatta kullandığımız polimerik malzemelerin üzerine uzman kişiler yetiştirmeyi hedeflemesiyle birlikte, bölüm içerisinde: kimya, makine, metalürji ve malzeme mühendisliği benzeri bir dersler kataloğu içerir. Polimerik malzemelerin işlenmesiyle üretilen ürünlerin; kalıplara dökülmesi, pişirilmesi, soğutulması ve daha sonra şekillendirilmesi gibi görev tanımları vardır. Bu sayede polimer mühendisleri kalite kontrol, ar-ge, ür-ge ve hammadde kontrol hakkında da bilgi sahibi olmakta.

Polimer mühendisliği bölümünü bitiren öğrenciler; tıp ve eczacılık malzemeleri üretimi, savunma ve silah sanayi, makine ve tekstil alanları, uzay ve havacılık sanayi gibi çeşitli iş kollarında çalışabilir.

Polimer Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Bursa Teknik Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
YALOVA ÜNİVERSİTESİPolimer MühendisliğiSAY0.0020Dolmadı

Polimer Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!