Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Polimer Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Polimer Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Polimer Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Polimer Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Polimer Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Hayatımızın her alanında kullandığımız polimer malzemeler, bu alanda daha çok çalışan ihtiyacını doğurmuştur ve bu nedenle aday öğrenciler, Polimer Teknolojisi bölümünü, tercihlerinin arasına rahatlıkla ekleyebilir. Bu programda, plastikten kauçuğa birçok hammadde tasarım, üretim, işlenme, geliştirilme, uygulama ve kalite kontrol aşamalarında uzman kişiler yetiştirmek amaçlanır. Polimer kimyası, plastik teknolojisi ve plastik işletmeciliği gibi temel derslerin yanı sıra, tasarımcılık dersleri de verilen Polimer Teknolojisi bölümü, aday öğrencilerine kaliteli bir bilgi topluluğu sunmaktadır. Bu bölümden mezun olan aday öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile İmalat Mühendisliği ve Kimya gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Polimer Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; plastik madde üretimi yapan ve pazarlayan işletmelerde çalışma imkânı bulabilecekleri gibi, plastiğin kullanıldığı beyaz eşya, otomotiv, inşaat, gıda gibi sektörlerde de kalite kontrol ve üretim alanlarında çalışabilme fırsatına sahiptir.

Polimer Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Gedik Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Ege Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ Polimer Teknolojisi (Burslu)TYT292.002456768
GAZİ ÜNİVERSİTESİ Polimer TeknolojisiTYT233.00501107504
EGE ÜNİVERSİTESİ Polimer TeknolojisiTYT222.00501249620
İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ Polimer Teknolojisi (%75 İndirimli)TYT0.008Dolmadı
İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ Polimer Teknolojisi (%50 İndirimli)TYT0.0010Veri Yok

Polimer Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!