Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Politika ve Ekonomi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Politika ve Ekonomi Taban Puanları, Politika ve Ekonomi Başarı Sıralamaları, Politika ve Ekonomi Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Politika ve Ekonomi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Siyaset ve ekonomi, birbirinden ayrı düşünülemeyen iki bölümdür. Birbirleri ile olan bağlantısı düşünüldüğünde ise, bu konuda uzman kişiler ihtiyacı giderek artmıştır. Devlet stratejileri, paranın yönetilmesi ve bu gibi konular, uzmanlık gerektiren bazı konular ise, bölümün oluşma amacını tetiklemiştir. Politika ve Ekonomi bölümü, ilk olarak 2019’da Ankara Üniversitesi’nde açılmıştır. Eğitim biçimi teorik olmakla beraber; araştırma, okuma ve iyi analiz etme gibi yetileri öğrencilere kazandırmayı hedefler. Ekonomi ve siyasi alanda eğitim yürüten bu bölüm, öğrencilerinin teorik bilgilerini, reel hayata uygulaması için derinlemesine çalışmalar yürütür.

Politika ve Ekonomi bölümünü bitiren öğrenciler; Dış İşleri Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Merkez Bankası gibi resmî kurumlarda çalışabilir. Bunlara ek olarak; özel bankalar ve şirketlerin ilgili birimlerinde de çalışabilir.

Politika ve Ekonomi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Ankara Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANKARA ÜNİVERSİTESİPolitika ve Ekonomi(İngilizce)EA358.004081004

Politika ve Ekonomi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!