Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Taban Puanları, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Başarı Sıralamaları, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi, üniversitelerin 4 yıllık eşit ağırlık bölümlerinden biridir. Bu bölümün amacı; ön Asya’da (Anadolu, Mezopotamya, Suriye, İran, Kıbrıs) neolitik çağdan başlayarak çivi yazısının kullanıldığı çağları da içine alarak, dönemleri incelemekten oluşur. Bölümde, klasik arkeoloji, paleotik yerleşim biçimleri, Mezopotamya ve Ön Asya arkeolojisi, kazı teknikleri, fresk ve mozaik gibi dersler verilir. Daha çok araştırma inceleme üzerine çalışmalar yürütülmesini hedefleyen, aday öğrenciler için; bu bölüm, meraklılarına oldukça keyifli bir eğitim öğretim hayatı sunar.

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; “Arkeolog” unvanını ile görev yapar. Mezunlar, bu sayede; Müzelerde ve MTA’da turizm kuruluşlarında arkeolog olarak iş bulma fırsatını yaratır.

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Ege Üniversitesi üniversiteleri incelediğimizde Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi EA 251.00 50 520149
ANKARA ÜNİVERSİTESİ Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi EA 236.00 30 653457
EGE ÜNİVERSİTESİ Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi EA 221.00 70 782800

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!