Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Taban Puanları, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Başarı Sıralamaları, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi, üniversitelerin 4 yıllık eşit ağırlık bölümlerinden biridir. Bu bölümün amacı; ön Asya’da (Anadolu, Mezopotamya, Suriye, İran, Kıbrıs) neolitik çağdan başlayarak çivi yazısının kullanıldığı çağları da içine alarak, dönemleri incelemekten oluşur. Bölümde, klasik arkeoloji, paleotik yerleşim biçimleri, Mezopotamya ve Ön Asya arkeolojisi, kazı teknikleri, fresk ve mozaik gibi dersler verilir. Daha çok araştırma inceleme üzerine çalışmalar yürütülmesini hedefleyen, aday öğrenciler için; bu bölüm, meraklılarına oldukça keyifli bir eğitim öğretim hayatı sunar.

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; “Arkeolog” unvanını ile görev yapar. Mezunlar, bu sayede; Müzelerde ve MTA’da turizm kuruluşlarında arkeolog olarak iş bulma fırsatını yaratır.

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Ege Üniversitesi üniversiteleri incelediğimizde Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİProtohistorya ve Ön Asya ArkeolojisiEA251.0050520149
ANKARA ÜNİVERSİTESİProtohistorya ve Ön Asya ArkeolojisiEA236.0030653457
EGE ÜNİVERSİTESİProtohistorya ve Ön Asya ArkeolojisiEA221.0070782800

Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!