Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Taban Puanları, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Başarı Sıralamaları, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İnsanları dinlemeyi ve yardım etmeyi seviyorsan, psikolojiye ilgi duyuyorsan Psikolojik Danışmanlık ve Rehber Öğretmenliği bölümü senin için doğru bir seçim olabilir. Bölüm rehberlik ve psikolojik danışmanlık bilgi, beceri ve tutumlarına sahip mesleğin etik kurallarını bilen ve öğrendiği bilgileri paylaşabilen, mesleğindeki gelişmeleri takip eden, araştıran, eleştirel düşünebilen, karşılaştığı problemlerle nasıl baş edeceğini bilen psikolojik danışman ve rehber öğretmenler yetiştirmeyi amaçlar. Eğitimin süresince öğretmenlik formasyonuna ait temel bilgilerin yanı sıra psikolojik danışmanlığın temelleri hakkında bilgi sahibi olabilir, gözlem ve uygulamaya dönük çalışmalar yaparak danışmanlık becerileri kazanabilirsin. Bu program kapsamında Eğitim Sosyolojisi, Eğitim Felsefesi, Eğitim Tarihi, Öğrenme Psikolojisi, Çocukluk, Gençlik Psikolojisi, Sosyal Psikoloji, Ölçme ve Değerlendirme, Psikometri, Ruh Sağlığı, Psikolojik Danışma Mesleki Rehberlik, Uyumsuz Çocukların Eğitimi, Zihin Özürlü Çocukların Eğitimi dersler alabilirsin.

Bölüm mezunları, resmi ve özel okullarda, rehberlik araştırma merkezlerinde, dershanelerde, üniversitelerde, sosyal hizmet kurumlarında, Adalet ve Çalışma Bakanlığı’nda işletmelerin İnsan Kaynakları bölümlerinde Psikolojik Danışman olarak çalışabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
AZERBAYCAN DEVLET PEDAGOJİ ÜNİVERSİTESİPsikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği(Ücretli)EA0.0010Dolmadı

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!